XXX Niedziela Zwykła - 23.10.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na misje prowadzone przez braci kapucynów prowincji warszawskiej. Dziękujemy serdecznie za ciągłe i hojne wspieranie misji.
 2. Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych dzisiaj o godz. 14.15.
 3. Przed nami ostatni tydzień października. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe na 17.30, a dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek, w środę i czwartek na 16.30. W Tygodniu Misyjnym będziemy szczególnie modlić się za misje, misjonarzy, o nowe powołania misyjne i o ducha misyjnego dla nas.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia w czwartek 27 października. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Eucharystia o godz. 18.00, a potem dalszy ciąg nabożeństwa.
 5. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane „wypominki”: I tydzień listopada zmarli z osiedla Konstantynów, II tydzień zmarli z osiedla Krasińskiego, III tydzień zmarli z Osiedla Sienkiewicza i IV tydzień zmarli z Osiedla Błonie. Przez cały listopad za tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.
 6. Serdecznie zapraszamy. Przed kościołem można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2023 Cały dochód z akcji jest cegiełką na wsparcie dzieł prowadzonych w parafii. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 7. Zapraszamy do Polecamy prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny. Czasopismo „Głos Ojca Pio” – artykuł POTEGA RÓŻANCA.
 8. Tydzień temu liczyliśmy wiernych. W naszym Kościele łącznie było 3146 wiernych 1246 mężczyzn i 1900 Komunię Świętą przyjęło 1790 osób, 616 mężczyzn, 1174 kobiet. Jest to więcej niż rok temu, ale zdecydowanie mniej niż w latach poprzednich. Dla porównania w roku 2019 – 4237 wiernych. Do Komunii św. przystąpiło 2545 osób.
 9. Dziękujemy gorąco za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. W sumie minionej niedzieli zebrano na ten cel 10,524 zł.
 • (Od 9.00 do 14.30) Zapraszamy do naszej parafialnej Kawiarenki u Franka. Dzisiaj na ciasta domowego wypieku zaprasza nas wspólnota FZŚ. Dziękujemy im za ich posługę wobec nas i życzymy miłych spotkań w kawiarence.
 1. Dziękujemy za wszelkie dobro, za modlitwę oraz za wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru, które wzrastają z powodu okresu grzewczego. Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom Boże błogosławieństwo wypełnione zdrowiem, pokojem i radością.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Józef Jargiełło z ul. Wołodyjowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….