XXIX Niedziela Zwykła - 16.10.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w związku z kolejną rocznicą wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową jest obchodzona jako Dzień Papieski. Przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę do puszek na „Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła i dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec jest odpowiedzią na gorącą prośbę Matki Bożej o modlitwę. Zachęcamy do codziennego różańca. W kościele różaniec codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził br. Łukasz Podsiadły, kapelan szpitala. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w jego intencji we wtorek na godz. 6.30, i polecamy go również Waszej modlitwie.
 4. W sobotę 22 października przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Jednocześnie tego dnia wypada również co miesięczna Msza św. za wstawiennictwem św. Rity. Intencje za wstawiennictwem św. Rity i św. Jana Pawła II  można składać w zakrystii, będą odczytane przed różańcem o godz. 17.15.
 5.  Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio w niedzielę 23 października o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy za wstawiennictwem o. Pio można również składać w zakrystii,  będą odczytane przed różańcem.
 6. Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 14.15, potem spotkanie dla dzieci i katecheza dla rodziców.
 7. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane „wypominki”: I tydzień listopada zmarli z osiedla Konstantynów, II tydzień zmarli z osiedla Krasińskiego, III tydzień zmarli z Osiedla Sienkiewicza i IV tydzień zmarli z Osiedla Błonie. Przez cały listopad za tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00. Przypominamy, jednocześnie, że Msza zbiorowa za zmarłych jest sprawowana w każdy I piątek m-ca o godz. 18.00.
 8. POCZYTAJKA czynna od godz. 8.00 do 14.30. W POCZYTAJCE można wciąż nabyć nasz parafialny kalendarz na 2023 rok. Cena kalendarza to cegiełka na wsparcie dzieł prowadzonych przez parafię i stowarzyszenie. Zapraszamy również do Biblioteki parafialnej. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką. 
 9. Trwa rekrutacja do przedszkola i żłobka ELFIK przy ul. Zana. Informacje szczegółowe na stronie placówki.
 10. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. (Od 9.00 do 14.30) Dzisiaj w kawiarence posługuje młodzież z OAZY. Można z nimi porozmawiać, wypić kawę, zjeść dobre ciasteczko. Dziękujemy im za posługę i serdecznie zapraszamy do kawiarenki.
 11. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego kościoła dziękujemy za wszelkie dobro, życzymy serdecznej opieki Bożej i matczynego wstawiennictwa Maryi na ten nowy tydzień.