
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach pogłębiających rozumienie i przeżywanie Pisma Świętego.
Głównym założeniem bibliodramy jest odczytywanie znaczeń Pisma Świętego w grupie jest odkrycie w sobie tych samych lub podobnych odczuć, przeżyć i pytań, które domagają się odpowiedzi od człowieka i Boga. Do osiągnięcia tego celu zbliżamy się przez konfrontację z biblijnymi postaciami, która pozwala niejako stanąć w sytuacji/roli Abrahama, Zuzanny, Nikodema, Piotra, Marty i Marii, paralityka, uczniów Jezusa lub wejść z nimi w dialog. Zyskując wgląd w osobisty dramat bohaterów, czy szerzej w przesłanie tekstu biblijnego, zaczynamy w jego świetle rozumieć naszą sytuację egzystencjalną.
W perspektywie bibliodrama pomaga uświadomić sobie ukryte dotąd obszary własnej tożsamości, otwiera na nową jakość przeżywania, pomaga w zobaczeniu źródła dobrych relacji międzyludzkich i relacji z Bogiem.
Istotnym elementem tej metody jest aktywność połączona nierozerwalnie z kreatywnością i spontanicznością. Istnieje możliwość wyrażenia siebie przez różne formy twórczości własnej: list, pieśń, dowolny tekst pisany, dzieło plastyczne, gest, taniec, rzeźbę.