XXVII Niedziela Zwykła - 02.10.2022 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Niedzielę św. Franciszka, która ma być dniem chrześcijańskiej ekologii integralnej i dziękczynieniem Panu Bogu za wszelkie dzieło stworzenia. Tegoroczne hasło “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia” ma zachęcać do kultywowania „wielkodusznego umiarkowania i prostoty”, tak, aby odkrywać radość z dzielenia się i obdarowywania w myśl słów Jezusa, że “więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 14.30 przy starym kościele, na zakończenie będzie błogosławieństwo zwierząt, a potem gorący posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka.
 2. We wtorek Uroczystość św. Franciszka. Porządek Mszy św. następujący: godz. 6.30; 7.30; 8.30; 10.00 oraz po południu godz. 18.00. Po Mszy wieczornej nabożeństwo Transitus upamiętniające śmierć Franciszka oraz Jego przejście do chwały Nieba. Zapraszamy bardzo serdecznie na tę uroczystość do wspólnego świętowania.
 3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na różaniec św. o godz. 17.30. Za publiczne, pobożne odmówienie różańca, można uzyskać odpust zupełny. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, czyli w parafii MB Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.00
 5. W czwartek 6 października, swoje imieniny będzie obchodził Artur Fredo, Rektor seminarium oraz wikary klasztoru na Poczekajce. Polecamy go Waszej modlitwie i zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w czwartek o godz. 6.30.
 6. W tym tygodniu jeszcze I Czwartek oraz I Piątek miesiąca. W czwartek modlimy się szczególnie o nowe powołania. Kaplica Adoracji jest czynna każdego dnia od rana do wieczora. Spowiedź dla dzieci w I Piątek o godz. 16.00, a o godz. 16.30 Eucharystia. Przypominamy, że istotą pierwszych piątków jest przyjęcie i ofiarowanie Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa, a nie sama spowiedź.
 7. W tym tygodniu również akcja „MAKULATURA NA MISJE”. Kontener będzie podstawiony od jutra do piątku do godz. 15.00.  
 8. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w najbliższą sobotę 8 października o godz. 19.00. Spotkania w sali konferencyjnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Informacje na stronie internetowej.
 9. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XV edycji „Z Kulturą do Nieba” – na spotkanie z Ireneuszem Krosnym, humorystycznym mistrzem mowy ciała. Zapraszamy na program w sobotę 8 października na godzinę 18.00 do amfiteatru. Wstęp wolny.
 10. Fundacja Aktywności Obywatelskiej zaprasza lubelskich rodziców i nastolatki do udziału w bezpłatnym projekcie warsztatów poprawiających ich relacje oraz uczenia się innych działań. Szczegóły na plakacie i na stronie fao.org.pl
 11. Żłobek Szczęśliwe Maluchy prowadzi zapisy dzieci na rok 2022/2023. Informacje na plakacie i na stronie internetowej placówki.
 12. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Łukasz Libowski z KULu, a przed kościołem studenci wolontariusze będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek na KUL.
 13. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna dzisiaj wyjątkowo cały dzień. Zachęcamy do lektury dobrej książki, czasopism i prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela dodatek: Bliżej życia z wiarą. W tygodniku Gość Niedzielny wywiad z kard. Krajewskim: Brakuje łez, brakuje słów. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2023 rok opracowany przez POCZYTAJKĘ i Stowarzyszenie. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na cele prowadzone w parafii przez stowarzyszenie. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy również kolejny, powakacyjny numer ZWIASTUNA.   
 14. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka od 9.00 do 14.30. Dzisiaj goszczą nas  pysznym domowym ciastem bracia ze wspólnot drogi neokatechumenalnej.  Dziękujemy im gorąco za tę posługę. 
 15. Wszystkim studentom rozpoczynającym nowy rok akademicki, również naszym braciom z seminarium życzymy mądrości, odwagi i otwartości na dary Ducha Świętego. Naszym Parafianom i Sympatykom dziękujemy za wszelkie ofiary na klasztor i kościół. Niech miłość Boża wypełnia wasze serca, a św. Franciszek niech Wam wszystkim wyprasza u Boga radość w pełnieniu Jego świętej woli.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Józef Ligęza z ul. Herbowej oraz Grzegorz Tomasz Telecki z ul. Skrzetuskiego. Miłosierdziu Bożemu polećmy również Zenobię Stadler, która przez wiele lat pracowała przy wznoszeniu kościoła i klasztoru na Poczekajce, kierując dźwigiem na budowie, a następnie  pracowała w pralni klasztornej.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie