XXV Niedziela Zwykła - 18.09.2022 r.

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w czwartek o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii. Będą odczytane na początku wspólnego różańca o godz. 17.15.
 2. W piątek 23 września przypada liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na tzw. Triduum, czyli duchowe przygotowanie przed tą uroczystością, w  środę, czwartek i piątek. Najpierw różaniec z rozważaniem tajemnic według św. o. Pio o godz. 17.25, następnie Eucharystia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 3. Zbliża się Jubileusz 50-lecia IX LO im. M. Kopernika. W piątek 23 września zapraszamy wszystkich związanych z tą szkołą na wspólną Eucharystię w naszym kościele o godz. 10.00, której będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Następnie dalsze uroczystości w szkole.
 4. Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 25 września. Najpierw Godzinki o św. Franciszku o godz. 17.00, następnie modlitwy nowenny, różaniec i Msza św. o godz. 18.00.
 5. Do przyszłej niedzieli trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Informacje dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii. Pierwsza wspólna Eucharystia z dziećmi i rodzicami w najbliższą niedzielę 25 września o godz. 14.15.
 6. Dzieci i młodzież zapraszamy do różnych wspólnot w parafii. W tym celu są wyłożone na stolikach kolorowe folderki z podanymi dniami, godzinami spotkań oraz kontakt do osoby odpowiedzialnej za daną wspólnotę. Zachęcamy do zapoznania się z taką ofertą duszpasterską.
 7. W środy zapraszamy do amfiteatru na zajęcia taneczne dla dzieci o godz. 16.00 oraz fitness dla młodzieży i dorosłych o godz. 16.45. Od piątku 23 września zapraszamy wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia malarstwa i rysunku. Zajęcia w piątki od 16.00 do 17.30 w Sali Klubu Seniora. Szczegóły na plakatach.  
 8. Młodzież, która chciałaby uczestniczyć w 3 letnim przygotowaniu do bierzmowania we wspólnocie neokatechumenalnej w tzw. post crezima, zaproszona jest jutro do amfiteatru na godz. 19.00.
 9. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 08 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Grafik spotkań dla narzeczonych jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 10. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” po wakacyjnej przerwie zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XV edycji „Z Kulturą do Nieba” – Spektakl tańca i muzyki irlandzkiej “Wind Dancer”. Zapraszamy na spektakl w sobotę 24 września na godzinę 18.00 do amfiteatru na Poczekajce. Wstęp wolny. Informacje szczegółowe na stronie i na plakatach.
 11. Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka dziękuję wszystkim, którzy przekazali 1 % ze swoich podatków. W tym roku urzędy skarbowe przekazały na stowarzyszenie kwotę 44 000 zł. Pozwoli to lepiej przygotować dzieła organizowane przez stowarzyszenie. Dziękujemy bardzo za to wsparcie!  
 12. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł: Przekaz czy przemoc oraz dodatek – kolejna płyta Biblii Audio. W tygodniku Niedziela artykuł Ciche odejścia oraz dodatek Bliżej życia z wiarą.
 13. Przy kościele trwają prace czyszczenia i konserwacji okien i drzwi wejściowych. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim Wam drodzy Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy życzymy pomysłowości w zdobywaniu dóbr duchowych poprzez wzrost w wierze i miłości do siebie wzajemnie i do Boga. Bądźcie otwarci na Ducha Świętego.