XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2022 r.

 1. Ostatnia niedziela wakacyjna, więc od następnej niedzieli wracamy do porządku przed wakacyjnego, czyli nie będzie już Mszy św. o godz. 19.30, tylko popołudniu o godz. 16.00.
 2. W czwartek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Na godz. 8.00 zapraszamy rodziców i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 oraz młodzież z IX LO im. M. Kopernika, lub innych szkół. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Wtedy również błogosławieństwo uczniów i tornistrów, szczególnie pierwszoklasistów.  Będziemy modlić się o szczęśliwy rok szkolny, o potrzebne dary Ducha Świętego dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. 
 3.  Na stronie internetowej parafii umieszczamy wzór oświadczenia, które rodzice mają prawo złożyć w szkole, w celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia.
 4. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej:

–  I  czwartek – zapraszamy na adorację z modlitwą dziękczynno-błagalną o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Kaplica adoracji otwarta cały dzień do godz. 19.30

–  I  piątek – Zapraszamy dzieci na spowiedź od godziny 16.00. Następnie  Msza św. dla dzieci o 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

 – I sobota miesiąca – zapraszamy na Mszę św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00 następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i medytacja.

 

 1. Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2023 oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne i nabożeństwo z sakramentem pokuty w czwartek 1 września na godz. 18.00. Początek spotkania w amfiteatrze. Przypominamy o przyniesieniu deklaracji i indeksów
 2. W sobotę 3 września po Mszy porannej ok. godz. 7.30 wyruszy piesza pielgrzymka do Wąwolnicy. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii, na furcie lub w kancelarii do 31 sierpnia. Szczegółowy program uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej na plakacie przed kościołem i na stronie sanktuarium.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z modlitwą przed i po posiłku, o której przypominamy rodzinom. Jednocześnie na tych kartkach możemy wypisać za jakie dary chcemy okazać wdzięczność Bogu tworząc w ten sposób Parafialną Księgę Wdzięczności, a następnie kartki te złożyć do koszyków w dniu 8 września, czyli w Święto Narodzenia NMP. 
 4. W przyszłą niedzielę, z racji na I niedzielę m-ca, zapraszamy Członków Żywego Różańca na spotkanie modlitewne. Spotkanie w dużym kościele o godz. 15.00.
 5. Akcja „Makulatura na misje” w tym tygodniu. Kontener będzie podstawiony jutro ok. godz. 8.00 i będzie otwarty do piątku do ok. godz. 15.00. Prosimy nie zostawiać makulatury jak nie ma kontenera.
 6. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna już będzie również w piątki od 17 do 19.00. W POCZYTAJCE do nabycia podręczniki do nauki religii, i nie tylko. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Rachunek krzywdy. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Co mówi Duch do Kościoła?
 7. Jeszcze dzisiaj przed kościołem można wesprzeć zbiórkę na operację nóg Aleksandra Mańko, jednorocznego chłopca urodzonego z zespołem regresji kaudalnej, za co z całego serca dziękujemy.
 8. Dziękujemy za każdą ofiarę składaną na utrzymanie kościoła i klasztoru. Wszystkim Wam Kochani Parafianie, Sympatycy i Przyjaciele życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i odwagi świadczenia o miłości i wierności Boga. 
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ryszard Jerzy Stępień z ul. Dragonów; Krystyna Potrzyszcz z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Papież Franciszek powiedział, że Sanktuaria Maryjne są „płaszczem światła, które nas okrywa, kiedy uciekamy się pod opiekę Dziewicy Matki, aby Ją prosić: «Okaż nam Jezusa». Pod Jej płaszczem się nie zagubimy; przez Jej ręce przyjdzie do nas nadzieja i pokój, których tak bardzo potrzebujemy.”  

O pokój i zatrzymanie agresji w Ukrainie będziemy się modlić także w naszych Sanktuariach Maryjnych. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych na uroczystości w Wąwolnicy. Eucharystia na Placu Koronacyjnym rozpocznie się 4 września, o godz. 1200. Natomiast na Górę Chełmską udamy się 8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1130 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wacława Depo, arcybiskupa metropolity częstochowskiego. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

            Zapraszam do pielgrzymowania szczególnie młodych, dla których podczas uroczystości w Chełmie i Wąwolnicy będą przygotowane szczególne programy.  W sobotę rano, 3 września, wyruszy do Wąwolnicy pielgrzymka młodych z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, spod parafii św. Józefa w Lublinie. Rekolekcje w drodze poprowadzi ks. Jakub Bartczak, znany raper, który również zagra koncert o godz. 19.30 w sanktuarium. Na miejscu będzie można wziąć udział w wydarzeniu „Wąwolnica Młodych”, gdzie będzie stworzona przestrzeń odpoczynku, posilenia się i pogłębienia duchowej więzi z Matką Bożą.

Natomiast w sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, 11 września, odbędzie się wydarzenie „Młodzi na Górce”. W programie będzie Eucharystia o godz. 18.00, a później spotkanie z ks. bp. Adamem Babem i święto młodych, czas rozmów i wspólnej zabawy oraz dzielenia się radością bycia w Kościele.

Zapraszam Was także na uroczystość odpustową do Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. W niedzielę, 9 października, o godzinie 12.00, Eucharystię będzie sprawował i homilię wygłosi rzymskokatolicki biskup kijowski Witalij Kryvickij.

W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania drogami Matki Bożej z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław,  Lublin, 25 sierpnia 2022 r.