XXI Niedziela Zwykła - 21.08.2022 r.

 1. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu otwarta codziennie. Zapraszamy na modlitwę, szczególnie o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

 

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity jutro o godz. 18.00. Wcześniej różaniec w intencjach składanych za wstawiennictwem św. Rity. Intencje można składać w zakrystii.

 

 1. Msza św. wotywna o św. o. Pio we wtorek o godz. 18.00. Intencje na tę Mszę św. można również składać w zakrystii. 

 

 1. W piątek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek Mszy św. tego dnia w naszym kościele zwyczajny.

 

 1. Spotkanie dla młodzieży Golgota Młodych pod hasłem „Święto Pojednania” w Serpelicach nad Bugiem, w dn. 25 – 28 sierpnia. Zapraszamy młodzież na to spotkanie prowadzone przez braci kapucynów. Zapisy jeszcze do jutra na furcie, w zakrystii lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Uczestnictwo w spotkaniu 100 zł. Autokar w obie strony 90 zł. Szczegóły na stronie internetowej golgotamlodych.pl

 

 1. Pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy z Poczekajki w sobotę 3 września. Wymagane są zapisy z podaniem nazwiska i daty urodzenia. Zapisy od środy do końca sierpnia na furcie klasztornej, w zakrystii lub w kancelarii. W miarę możliwości prosimy przy zapisie o opłatę w wysokości 15 zł na organizację pielgrzymki. Jeśli ktoś chce wracać autokarem, to prosimy również o zgłoszenie tego przy zapisie i opłatę 15 zł. Szczególne zaproszenie kierowane jest również do młodzieży na wydarzenie Wąwolnica Młodych w dn. 3 września. Gościem specjalnym tego spotkania będzie ks. Jakub Bartczak. Z parafii św. Józefa jest organizowana tego dnia piesza pielgrzymka młodych do Wąwolnicy. Zachęcamy młodych do udziału.

 

 1. Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2023 oraz ich rodziców zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne i nabożeństwo z sakramentem pokuty  1 września na godz. 18.00. Początek spotkania w amfiteatrze. Przypominamy o przyniesieniu deklaracji i indeksów.

 

 1.  Zapraszamy do POCZYTAJKI (do 14.30) Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Maryja przemówiła w Gietrzwałdzie. W Gościu Niedzielnym artykuł: Władza kobiet w Kościele. W POCZYTAJCE są też podręczniki do nauki religii w szkołach.

 

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołem można będzie wesprzeć zbiórkę na operację nóg Aleksandra Mańko, jednorocznego chłopca urodzonego z zespołem regresji kaudalnej. Operacja jest bardzo kosztowna, i nie jest refundowana.

 

 1. Maciej Jabłoński przesyła gorące podziękowania za zbiórkę minionej niedzieli na potrzeby misji w RCA w Afryce. Ofiary wyniosły w sumie ponad 50 000 zł! Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za taką hojność!

 

 1. Na ten przedostatni tydzień wakacji, życzymy Wam duchowego zapału wiary i nowych sił oraz wytrwałości w czynieniu dobra. Niech Matka Boża, wspiera Was we wszystkich waszych potrzebach i wyprasza błogosławieństwo u Jezusa.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Bożena Anna Kotnarowska z ul. Leonarda; Piotr Kazimierz Dąbrowski z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…