XX Niedziela Zwykła - 14.08.2022 r.

  1. W drugą niedzielę sierpnia, czyli dzisiaj, w kościołach diecezji lubelskiej, ofiary składane na tacę są przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Caritas diecezji lubelskiej. W imieniu Caritas dziękujemy za te ofiary.

 

  1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Porządek następujący: O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, następnie porządek Mszy św. niedzielny, wakacyjny, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 tylko dodatkowa wieczorna o godz. 19.30. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na zakończenie Mszy św. przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa płodów ziemi: zbóż, ziół, kwiatów i owoców, które przynosimy do świątyni, okazując w ten sposób wdzięczność Panu Bogu za dary natury i prosimy Boga o Jego błogosławieństwo dla ziemi.

 

  1. Wszystkim pielgrzymom uczestniczącym w tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która dzisiaj dobiegła końca, szczególnie pielgrzymom z kapucyńskiej Grupy nr 3, dziękujemy za ich modlitwę i poświęcenie. Dziękujemy naszym duszpasterzom: br. Piotrowi Krawczykowi, br. Pawłowi Dziale, wszystkim Braciom i Siostrom pielgrzymującym do Matki Bożej, scholi pielgrzymkowej, wszystkim ofiarodawcom Funduszu Idę z Tobą. Na ręce pani Asi Kontnik dziękujemy bardzo serdecznie ekipie technicznej i gospodarczej, czyli tzw. kuchni pielgrzymkowej za ich nieocenioną posługę wobec pielgrzymów. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi.

 

  1. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu otwarta codziennie. Zapraszamy na modlitwę, niech w tym miejscu obecnie płynie nieustanna modlitwa o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

 

  1. Spotkanie dla młodzieży Golgota Młodych pod hasłem „Święto Pojednania” w Serpelicach nad Bugiem, w dn. 25 – 28 sierpnia. Zapraszamy młodzież na to spotkanie prowadzone przez braci kapucynów. Zapisy na furcie, w zakrystii lub poprzez formularz. Uczestnictwo w spotkaniu 100 zł. Autokar w obie strony 90 zł. Szczegóły na stronie internetowej golgotamlodych.pl

 

  1. W sobotę 3 września wyruszy również z Poczekajki piesza pielgrzymka do Wąwolnicy. Zapisy będą prowadzone od przyszłej niedzieli w zakrystii, na furcie i w kancelarii.

 

  1.  Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna do 14.30. Polecamy prasę katolicką, czasopisma dla dzieci i młodzieży, wartościową książkę. Są także podręczniki do nauki religii.

 

  1. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół i klasztor. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w Waszym życiu, abyście mieli odwagę wybierać Jego słowo i iść drogą wiary. Polecamy Was wszystkich, Wasze rodziny oraz gości przebywających na terenie parafii wstawiennictwu Maryi, Królowej nieba i ziemi.

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności. Irena Radomska z ul. Jankowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…