XIX Niedziela Zwykła - 07.08.2022 r.

  1. W minioną środę wyruszyła 44 Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy podjęli pątniczy trud w tym roku, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Funduszu Idę z Tobą oraz wszystkim wspierającym pielgrzymkę na różny sposób, szczególnie ekipie kuchni pielgrzymkowej oraz tym, którzy przy naszym kościele gościli pielgrzymów na postoju.
  2. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu czynna od porannej Mszy św. codziennie do ok. godz. 19.30 wieczorem. Zapraszamy na modlitwę.
  3. Nowenna do św. Franciszka w każdy wtorek o godz. 18.00. Intencje na Mszę św. za wstawiennictwem św. Franciszka można składać w zakrystii. Jednocześnie we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, a w czwartek święto św. Klary.
  4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę 13 sierpnia na Mszę św. z Nieszporami o godz. 18.00, następnie różaniec i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  5. Spotkanie Golgota Młodych odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem w dn. 25 – 28 sierpnia. Zapraszamy ludzi młodych na to spotkanie prowadzone przez braci kapucynów. Zapisy na furcie, w zakrystii lub poprzez formularz. Uczestnictwo w spotkaniu 100 zł. Autokar w obie strony 90 zł. Szczegóły na stronie internetowej golgotamlodych.pl
  6. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej SMAL w Garbowie w dn. 18 – 21 sierpnia. Szczegóły na plakatach i na stronie 
  7. Posługę kapelana w szpitalu na Kraśnickiej zakończył o. Krzysztof Groszyk. Dziękujemy mu za 7 lat służby wobec chorych i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej placówce na Krakowskim Przedmieściu. Na jego miejscu witamy br. Piotra Gudalewskiego życząc mu wszelkiej łaski Bożej. W naszej wspólnocie na Poczekajce witamy również br. Stanisława Kowalskiego polecając go wstawiennictwu Matki Bożej.
  8.  Zapraszamy do POCZYTAJKI (do 14.30). Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł o św. Janie Marii Vianneyu: „Cały osioł Boga”.  W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Słowo z mocą. Jest również wakacyjna prasa dla dzieci oraz podręczniki do szkoły.
  9. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim spotykamy się z Waszej strony, za wsparcie materialne i duchowe. Na ten nowy tydzień wszystkim Wam Bracia i Siostry, waszym Rodzinom, gościom przebywającym w naszej parafii, waszym bliskim przebywającym na  wakacjach, wszystkim pracującym życzymy obfitości Bożych darów i opieki Niepokalanego Serca Maryi.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Stanisława Tatara z ul. Krajewskiego; Teodora Wrona z ul. Namysłowskiego; Elżbieta Danuta Konarzewska  z ul. Wojciechowskiej; Witold Walery Puchala z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…