XVIII Niedziela Zwykła - 31.07.2022 r.

 1. Zapraszamy w ciągu dnia na modlitwę do Kaplicy Adoracji, aby tam prosić Pana o pokój i dziękować Mu za wszelkie dobro.
 2. Przed nami sierpień, miesiąc ważnych wydarzeń historyczno-narodowych w naszej Ojczyźnie, takich jak chociażby kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego czy „Cudu nad Wisłą”. Jest to także miesiąc wielu ważnych świąt maryjnych oraz pielgrzymek do sanktuariów maryjnych. W sierpniu wybrzmiewa także apel o trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w naszej modlitwie szczególnie o ludziach zniewolonych alkoholem, narkotykami czy innymi substancjami, aby mogli wyjść z tych uzależnień i cieszyć się życiem w wolności i godności dzieci Bożych.
 3. We wtorek będziemy obchodzić odpust Porcjunkuli, wspominając święto Matki Bożej Królowej Aniołów. Rano Msze św. o 6.30; 7.30; 8.30 i po południu godz. 18.00. Odpust zupełny można uzyskać tego dnia pod zwykłymi warunkami, czyli: spowiedź, Komunia św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 4. W środę, 3 sierpnia wyruszy 44 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Drogowskazy wiary”. Grupę kapucyńską nr 3 poprowadzi br. Piotr Krawczyk, towarzyszyć mu będzie br. Paweł Działa. Jest to grupa namiotowa. Msza św. w katedrze na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 8.30. Pierwszy postój pielgrzymów będzie przy naszym kościele na Poczekajce. Dlatego zachęcamy do wyjścia i przywitania pielgrzymów, a nawet przygotowania jakiegoś poczęstunku np. kanapek czy czegoś do picia. Zachęcamy również do duchowej łączności z pielgrzymami i do modlitwy. W tym duchu można chociażby codziennie przez czas trwania pielgrzymki „wyruszyć” na  Mszę św. albo na różaniec, i ofiarować ten trud w łączności z pielgrzymami.
 5. Dzisiaj jeszcze spotkanie pielgrzymkowe dla Grupy nr 3. Spotkanie przy starym kościele o godz. 19.00. Od godz. 18.00 będzie czynny sekretariat i można będzie się zapisać na pielgrzymkę. Oddawanie bagaży w dniu 2 sierpnia od godz. 17.00 do 20.00. Można również wesprzeć pielgrzymkę poprzez „Fundusz Idę z Tobą”, a także prosimy o wsparcie kuchni pielgrzymkowej produktami żywnościowymi i warzywami, które można dostarczać od 1 do 3 sierpnia do godz. 12.00. Dziękujemy z serca za każde wsparcie organizacji pielgrzymki.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota m-ca. W czwartek modlimy się szczególnie w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30. W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Z racji na I sobotę o godz. 18.00 Msza św. z Nieszporami Maryjnymi, następnie różaniec, medytacja oraz adoracja.
 7. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej SMAL w Garbowie w dn. 18 – 21 sierpnia. Szczegóły na plakatach i na stronie.
 8. Dni skupienia dla dziewcząt  “WYBRANA” w dn. 5 – 7 sierpnia. Zapraszają Siostry Sercanki z Lublina, Al. Warszawska 48. W programie warsztaty “Świat moich potrzeb i pragnień”. Szczegóły na Facebooku i na stronie internetowej sióstr. 
 9.  Zapraszamy do POCZYTAJKI do godz. 14.30. Polecamy dobrą książkę oraz prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Męczennicy Powstania. Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuł: Broń przeciw procentom.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na klasztor i kościół. Dziękujemy ofiarodawcom „Funduszu Idę z Tobą” wspierającym w ten sposób pielgrzymów. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach oraz wszystkim pracującym w tym czasie życzymy wszelkich potrzebnych darów Bożych na każdy dzień. Polecamy Was drodzy Parafianie i Goście oraz Waszych bliskich Maryi, Królowej Aniołów i św. Franciszkowi.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marian Haciuk oraz Helena Misztal z ul. Leonarda; Władysława Stanisława Trzcińska z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….