XVII Niedziela Zwykła - 24.07.2022 r.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców z racji na jutrzejsze wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżnych. Poświęcenie pojazdów odbędzie się na parkingu przy ul. Monte Cassino, na parkingu szpitalnym przy ul. Pielęgniarek oraz przed kościołem. Przy tej okazji apelujemy o odpowiedzialność na drogach, o trzeźwość, o większy szacunek do siebie wzajemnie i uprzejmość na drogach. Prosimy również o uszanowanie przestrzeni wokół naszego kościoła, która szczególnie w niedziele, staje się miejscem modlitwy. Prosimy, aby na oznaczone miejsca wjeżdżały tylko osoby z niepełnosprawnością fizyczną.  
  2. Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Stowarzyszenie Miva Polska, zajmujące się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie.   
  3. Nowe święto ustanowione przez Papieża Franciszka, Dzień Dziadków i Osób Starszych, ma być  obchodzone w Kościele katolickim w czwartą niedzielę lipca, czyli dzisiaj. Z tego tytułu wszystkim osobom starszym, babciom i dziadkom składamy życzenia pokoju, zdrowia, sił oraz mocnej wiary i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
  4. Jutro swoje imieniny będzie obchodził br. Krzysztof Groszyk, kapelan szpitala na Kraśnickiej oraz Krzysztof Dudziak, ojciec duchowny seminarium. Msza św. w ich intencji jutro o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy. Natomiast we wtorek swoje imieniny będzie obchodził br. Mirosław Ferenc, proboszcz parafii. Msza św. w jego intencji we wtorek o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na te Msze św. i polecamy solenizantów również Waszej modlitwie.
  5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie nr 3. Zapisy na stronie internetowej. Intencje na pielgrzymkę można składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Można również wesprzeć organizację pielgrzymki w ramach Funduszu „Idę z Tobą” oraz prosimy o wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się 31 lipca o godz. 19.00 przy starym kościele i wtedy również będzie można się zapisać do grupy nr 3. 
  6. Dni skupienia dla dziewcząt  “WYBRANA” w dn. 5 – 7 sierpnia 2022 r. Zapraszają Siostry Sercanki z Lublina, Al. Warszawska 48. W programie warsztaty “Świat moich potrzeb i pragnień”. Szczegóły na Facebooku i na stronie sióstr.  
  7. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna w wakacje tylko w niedziele do 14.30. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Zakurzone perły. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Żeby się nie pogubić.
  8. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Niepokalane Serce Matki  wyprasza Wam potrzebne łaski na każdy dzień. Wszystkim przebywającym na urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim pracującym i pozostającym na miejscu życzymy odkrywania piękna życia w łasce i przyjaźni z Bogiem.   
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Gnieciak z ul. Wołodyjowskiego; Edward Jan Wilczopolski, Kazimierz Artur Goebel oraz Kazimierz Biernikiewicz z ul. Skrzetuskiego; Edward Ryszard Gwardyński oraz Zenobia Machnio z ul. Krasińskiego; Hieronim Marian Podlodowski z Al. Kraśnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…