XVI Niedziela Zwykła - 17.07.2022 r.

 1. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu otwarta codziennie od pierwszej Mszy porannej do ok. godz. 19.30. Wejście z zewnątrz od strony ogrodu klasztornego. Zachęcamy do szukania i  spotkania Boga w ciszy i medytacji.
 2. Od jutra rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa.  Stowarzyszenie MIVA Polska organizuje w tych dniach pomoc misjonarzom polskim na środki transportu potrzebne w działalności misyjnej. W tym celu można złożyć dobrowolną ofiarę do wystawionych puszek z napisem MIVA Polska.
 3. Poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa, odbędzie się w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., na wszystkich parkingach przykościelnych, czyli przy ul. Bohaterów Monte Cassino, przy ul. Pielęgniarek i przed kościołem.
 4. W związku z tym,  apelujemy o odpowiedzialność na drogach, o trzeźwość, o większy szacunek do siebie wzajemnie i uprzejmość na drogach, o wyobraźnie miłosierdzia. Prosimy również o uszanowanie przestrzeni wokół naszego kościoła, która szczególnie w niedziele, staje się miejscem modlitwy. Prosimy, aby na oznaczone miejsca wjeżdżały tylko osoby z niepełnosprawnością fizyczną.    
 5. Katecheza Dziesięć Słów we wtorek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 6. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w piątek 22 lipca o godzinie 18.00. Przed Mszą św. różaniec. Intencje do różańca i na Mszę św. można składać w zakrystii.
 7. W sobotę 23 lipca, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje również można składać w zakrystii.
 8. Zainteresowanych Pieszą Pielgrzymką Lubelską w Grupie nr 3 odsyłamy na stronę internetową parafii. W kancelarii lub zakrystii można również podawać intencje na pielgrzymkę oraz ofiary na „Fundusz Idę z Tobą” wspierające pielgrzymów. Ofiary można również przekazać na konto parafialne z dopiskiem „Fundusz idę z Tobą”. Prosimy również o wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Dary natury można przywozić na furtę klasztorną przed wyruszeniem pielgrzymki. Bóg zapłać za te dary!
 9. Niepubliczna Szkoła Podstawowa św. Jana Bosko w Lublinie prowadzi rekrutację. Szczegóły na plakatach.
 10. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna w wakacje tylko w niedziele do 14.30. Polecamy prasę katolicką. Jest już nowy numer „Miłujcie się”. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł dla rodziców: Miłość, która stawia granice. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł:  Wstań i walcz!
 11.  Dziękujemy za wszelkie dobro, za duchowe wsparcie i pomoc materialną. Niech Duch Święty przychodzi z pomocą wszystkim Waszym potrzebom, wyzwaniom i słabościom, abyście mieli serca gościnne i otwarte. Życzymy Wam na ten nowy tydzień Bożej opieki.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej  w minionym  tygodniu do wieczności odeszli: Janina Mazurkiewicz z ul. Herbowej; Marek Andrzej Golan z ul. Krasińskiego; Genowefa Karolina Makowska z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…