XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022 r.

 1. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu na ostatnie nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
 2. Skrutacja Słowa Bożego dzisiaj o godz. 16.00 w starym kościele, następnie adoracja i agapa. Zapraszamy szczególnie młodych do przebywania ze słowem Bożym. 
 3. Skończył się rok szkolny. Wszystkich uczniów i nauczycieli polecamy Opatrzności Bożej i życzymy bezpiecznych i dobrych wakacji. Już od przyszłej niedzieli, przez cały lipiec i sierpień, nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast w zamian będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 19.30.
 4. We środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. powszedni. Odpust zupełny można uzyskać za nawiedzenie katedry lubelskiej i odmówienie tam wyznaczonych modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby i wszelkie działania prowadzone przez Stolicę Apostolską. Jest to również dzień szczególnej modlitwy za następcę św. Piotra, czyli obecnego papieża Franciszka oraz 2 rocznica święceń biskupich bpa Adama Baba. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 5. Tego dnia w naszej wspólnocie zakonnej, swoje imieniny będą obchodzić Bracia: Paweł Gondek, posługujący na furcie i w klasztorze, Paweł Działa, wikariusz parafii i duszpasterz młodzieży oraz Piotr Murach, dyrektor infirmerii. Msza św. imieninowa za naszych Braci solenizantów w środę o godz. 6.30. Zapraszamy serdecznie na Mszę i polecamy ich również Waszej modlitwie.
 6. W przyszłą niedzielę 3 lipca, w Archikatedrze Lubelskiej Święto NMP Płaczącej.
 7. W tym tygodniu przypada:
 • I piątek m-ca – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa o godz. 17.30.
 • I sobota – zapraszamy na Mszę św. z nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja pierwszosobotnia oraz różaniec.
 1. Dwie studentki, absolwentki KUL-u poszukują pilnie mieszkania. Kończą studia, muszą opuścić akademik, ale mają pracę i chcą zostać w Lublinie. Prosimy w ich imieniu o pomoc.
 2. Caritas Lubelski poszukuje wolontariuszy na wakacje do pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, w ośrodkach i na granicy, zapewniając wyżywienie i noclegi. Kontakt z Caritasem.
 3. Akcja „Makulatura na Misje” w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, do godz. 15.00.
 4. Kancelaria parafialna czynna w wakacje tak samo, czyli w godz. od 16.00 do 19.00, tylko w soboty od 16.00 do 18.00.
 5. Poradnia Rodzinna nie czynna w lipcu i sierpniu. W sierpniu nie będzie czynna także poradnia przedmałżeńska dla narzeczonych.
 1. Wystawa ikon, które w ostatnim czasie powstawały podczas warsztatów na Poczekajce, jest do obejrzenia jeszcze dzisiaj w galerii w
 2. (Czytać do 13.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł Przykry efekt Jordanowa. Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł: Gdzie jest nasze serce? W POCZYTAJCE są pyszne pierniczki kapucyńskie, z których dochód jest przeznaczony na wakacje dla dzieci oraz są dostępne płyty z muzyką organową pana Stanisława Maryjewskiego, organisty katedralnego, którego koncert mogliśmy wysłuchać 2 tygodnie temu. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest również ostatni przedwakacyjny numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun.
 3. (Czytać do 13.00) Zapraszamy jeszcze dzisiaj do „Kawiarenki u Franka” na wyśmienite ciasto przygotowane przez Wspólnotę Imienia Jezus, którym serdecznie dziękujemy za tę posługę, a odwiedzającym kawiarenkę życzymy przyjemnego czasu spotkania z bliskimi.
 4. Dzisiaj wieczorem koncert charytatywny „Człowieczy Los” na rzecz budowy przytuliska dla bezdomnych kobiet i matek we Lwowie. Koncert prowadzi Wiktoria Czajka – mezzosopran, i Olga Gryszyna, pianistka. Zapraszamy na godz. 19.00 do amfiteatru.
 5. Kochani Parafianie i wszyscy Przyjaciele Poczekajki oraz Goście, dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za wsparcie materialne i duchowe. Życzymy Wam wszystkim obfitości Bożych darów i serca otwartego na Boga i Jego słowo. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy życzymy bezpiecznej podróży, dobrego wypoczynku i odnajdywania Boga w śladach, które zostawia na ziemi.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Złotkiewicz z ul. Leonarda; Teofila Huszał z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie