XII Niedziela Zwykła - 19.06.2022 r.

 1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Na stronie internetowej w zakładce Galeria można już oglądać zdjęcia z procesji oraz zdjęcia z tegorocznego festynu rodzinnego na Poczekajce. Dziękujemy wszystkim fotografom za ich pracę, za gromadzenie dokumentacji fotograficznej parafii, za umieszczanie zdjęć na stronie. Dziękujemy szczególnie Emilowi, Małgosi, Jaromirowi i Adamowi.

 

 1. Po Uroczystości Bożego Ciała, trwają jeszcze codziennie procesje eucharystyczne, które są połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. Procesje będą codziennie do piątku włącznie. Nie będzie procesji w sobotę! Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa oraz do udziału w procesjach eucharystycznych. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci komunijne i młodsze do sypania kwiatów. Prosimy o pomoc w dostarczaniu kwiatów do sypania i dziękujemy bardzo za tę pomoc.

 

 1. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu otwarta codziennie od Mszy porannej do ok. godz. 19.30. Korzystajmy z tego wielkiego daru możliwości adoracji Pana w ciągu dnia.

 

 1. We wtorek po Mszy wieczornej Katecheza Dziesięć Słów rozpoczynająca temat VI przykazania „Nie cudzołóż”. Katechezy są dostępne przez pewien czas na YouTube Projekt Kapucyński. 
 2. We czwartek  Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy Bożej mądrości, wiary i odwagi w pełnieniu tej niepowtarzalnej, życiowej roli bycia ojcem. Polecamy wszystkich ojców rodzin opiece św. Józefa.
 3. Msza wotywna o Św. Ricie w środę o godz. 18.00. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można składać w zakrystii.

 

 1. W czwartek, na zakończenie tzw. „oktawy Bożego Ciała”, po nabożeństwie czerwcowym i procesji, odbędzie się poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie.

 

 1. W sobotę Uroczystość odpustowa naszej parafii, czyli Niepokalanego Serca Maryi. Przed tą uroczystością, w ramach tzw. Dni Parafii na Poczekajce:
 •   W czwartek Dzień Seniora. Na godz. 18.00 zapraszamy naszych czcigodnych seniorów, za których będziemy się modlić. Zapraszamy również dzieci i młodzież, aby modliły się razem z nami na Mszy św. za swoich ukochanych dziadków i babcie.
 •  W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Rodziny. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla tegorocznych Jubilatów obchodzących okrągłe rocznice sakramentu małżeństwa, akt zawierzenia Sercu Jezusa oraz błogosławieństwo rodzin. Nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych!
 • W sobotę Odpust Niepokalanego Serca Maryi. Porządek tego dnia świąteczny. O godz. 6.05 Godzinki o NMP. Następnie Msze św. o godz. 6. 30, 7.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Zapraszamy szczególnie na godz. 18.00, żeby dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski i wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, którego doświadczamy na co dzień oraz będziemy na nowo zawierzać całą naszą wspólnotę parafialną Niepokalanemu Sercu Maryi.  Kancelaria tego dnia nie będzie czynna!

 

 1. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Dzieciom i młodzieży życzymy zdrowych, bezpiecznych wakacji oraz odbudowania czy wzmocnienia swojej relacji do Boga i do Kościoła poprzez powrót do sakramentów: szczególnie spowiedzi i Eucharystii niedzielnej. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom szkół i przedszkoli za pracę dydaktyczną i wychowawczą młodego pokolenia. Życzymy Wam wszystkim odpoczynku i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim studentom, również naszym braciom seminarzystom, życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej.

 

 1. Dla obecnych uczniów kl. VII lub wyższych, którzy chcą rozpocząć etap bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania, którego udzielenie nastąpi w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego 2023 r., a nie były obecne na spotkaniu w dniu 14 czerwca – spotkanie dodatkowe – obowiązkowe dla tych kandydatów – odbędzie się 21 czerwca, we  wtorek o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Jest już prasa na czerwiec oraz wiele nowych propozycji książkowych dla taty i nie tylko. Są jeszcze do nabycia pyszne „Serca kapucyńskie”. 
 2. Zapraszamy na wystawę ikon, powstałych na warsztatach, jakie odbywają się na Poczekajce. Będzie zaprezentowanych około 30 prac wykonanych tradycyjną techniką tempery żółtkowej. Wystawę można oglądać dziś ( 19czerwca) i w następną niedzielę ( 26 czerwca). Serdecznie zapraszamy od Mszy św. o godz. 8.30! 

 

 1. Zapraszamy również Do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj goszczą nas wyśmienitym ciastem własnej produkcji małżeństwa z Kościoła Domowego. Dziękujemy im za tę posługę i zapraszamy na ciasteczko i kawę.
 2. Wszystkim Wam kochani Parafianie, Przyjaciele Poczekajki, Sympatycy i Darczyńcy życzymy odważnego kroczenia za Jezusem drogą prawdy i wierności. Dziękujemy za wszelkie dobro i wsparcie materialne kościoła i klasztoru. Niech Bóg obdarzy Was hojnie wszelkimi potrzebnymi darami. 
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Elżbieta Boguska z ul. Irydiona; Władysław Pietrak z ul. Wołodyjowskiego; Stefan Majczak z ul. Herbowej; Krystyna Jedlińska z ul. Juranda.  Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie