Uroczystość Bożego Ciała - 16.06.2022 r.

  1. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, odpust zupełny może uzyskać wierny, który będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmuje Komunię Świętą i pobożnie uczestniczy w procesji eucharystycznej, dając tym samym publiczne świadectwo wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. 
  2. Podczas tzw. Oktawy Uroczystości Bożego Ciała, która będzie trwała do przyszłego czwartku, zapraszamy codziennie na procesje eucharystyczne. Procesja z Najświętszym Sakramentem będzie wyruszała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego, które jest odprawiane o godz. 17.30. Prosimy o pomoc w przynoszeniu kwiatów do sypania w czasie procesji. Dziękujemy bardzo za tę pomoc. Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie dzieci komunijne do przychodzenia na procesje w uroczystych strojach komunijnych. Prosimy o czynny udział w procesjach, o pomoc w noszeniu chorągwi, baldachimu, zaangażowanie w śpiew. 
  3. Dziękujemy Braciom ze wspólnot neokatechumenalnych oraz rodzinom z Kościoła Domowego z Poczekajki za przygotowanie i dekorację ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom kwiatów na ołtarze.   
  4. Wszystkim Wam Bracia i Siostry, Drodzy Parafianie, Przyjaciele Poczekajki, Darczyńcy, życzymy odkrywania w Eucharystii źródła życia oraz największego dobra duchowego jakie daje Prawdziwy Pokarm z Nieba. Wszystkim Wam życzymy dobrego świętowania, odpoczynku i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.   
  5. Arcybiskup Metropolita Lubelski, udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w jutrzejszy piątek po Bożym Ciele wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i modlitwy.   
  6. Wieczór Chwały “Jestem dzieckiem Boga” – Poczekajka Uwielbia. Zapraszamy na to nabożeństwo jutro na godz. 19.30. Zapraszamy dzieci, młodych i starszych  na modlitwę uwielbienia Boga.