UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 05.06.2022 r.

 1. W dniu dzisiejszym za uroczyste odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dalej porządek Mszy świąteczny, czyli godz. 6. 30; 7.30; 8.30; 10.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do kościoła na wspólny śpiew litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako modlitwy dziękczynnej i przebłagalnej za grzechy nasze i całego świata.

 

 1. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Planujemy na ten dzień otwarcie Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Monstrancja miała być zamontowana już w minionym tygodniu, jednak z przyczyn od nas niezależnych tak się nie stało, i ma być umocowana dopiero w tym tygodniu, do czwartku. Mamy nadzieję, że w czwartek już od rana kaplica będzie czynna, zapraszamy więc do adoracji.

 

 1. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII, którzy się przygotowują lub wyższych, jeśli jeszcze się nie zapisali a chcą przystąpić do przygotowań, we wtorek 14 czerwca o godz. 19.00. Spotkanie w Sali konferencyjnej za kancelarią.

 

 1. Jubilatów małżeńskich, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice, chcemy zaprosić na uroczyste odnowienie sakramentu małżeństwa, które odbędzie się w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli 24 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Jeszcze dzisiaj po każdej Mszy Świętej, przed kościołem wolontariusze rozprowadzają „Serca Kapucyńskie”. Są to specjalne kuferki z pysznymi piernikami, które można komuś podarować, a z których pozyskane środki przeznaczone będą na organizację Festynu Rodzinnego „Wspólnota to Ty i Ja”.

 

 1. Festyn już w sobotę 11 czerwca. Rozpoczęcie na ogrodzie klasztornym o godz. 11.00. Po dwóch latach przerwy z powodu pandemii, chcemy Was bardzo serdecznie zaprosić do wspólnego spędzenia czasu, zabawy, spotkań, występów na scenie dzieci i młodzieży, tańca oraz spróbowania niepowtarzalnej kuchni kapucyńskiej! To wszystko na świeżym powietrzu! Festyn zakończy występ zespołu „Czarne Lwy z Przedmieścia” o godz. 20.00. Więcej szczegółów na plakatach i na stronie internetowej. Prosimy również o wsparcie festynu poprzez przyniesienie ciast do kawiarenki festynowej “U Franka” w dniu festynu lub dzień wcześniej, w piątek wieczorem do Kawiarenki u Franka. Niech to będzie nasze wspólne zaangażowanie, wspólny wysiłek i wspólna radość. Serdecznie Was zapraszamy!

 

 1.  Dzisiaj do kawiarenki parafialnej zaprasza nas Grupa modlitwy o. Pio i Biura Radia Maryja. Naprawdę warto tam zajrzeć, można zaprosić kogoś znajomego na kawę i skosztować pysznego ciasta.  Polecamy!

 

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką oraz dobrą książkę. W tygodniku Niedziela artykuł: Kościół nie jest polem rzepaku. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Tak działa Paraklet. Jest też nowy dwumiesięcznik Miłujcie się. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest również  nowy numer Zwiastuna oraz poradnik dla rodziców: Dzieci w wirtualnej sieci.

 

 1. Dziękujemy Wam Kochani za wszelkie wsparcie materialne i duchowe, za każde dobre słowo i modlitwę, za obecność na nabożeństwach majowych. Niech obfitość darów Ducha Świętego stanie się Waszym bogactwem. Na ten nowy tydzień powierzamy Was wszystkich  opiece i wstawiennictwu NMP Matki Kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ewa Niewiadomska z ul. Ułanów; Krzysztof Ryszard Kuca z ul. Leonarda; Witold Andrzej Wysocki z ul. Juranda Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….