UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 29.05.2022 r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00, bp Adam Bab udzieli (udzielił) sakramentu święceń prezbiteratu dwom naszym braciom: Piotrowi Zacharskiemu i Mateuszowi Kameckiemu. Życzymy tym nowo wyświęconym Braciom franciszkańskiej miłości i gorliwości w posłudze Kościołowi oraz polecamy ich także Waszym modlitwom.
 2. Jutro o godz. 18.00 nasi neoprezbiterzy odprawią Mszę prymicyjną, na którą serdecznie wszystkich zapraszają oraz udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
 3. We wtorek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny kończące miesiąc maj. Porządek Mszy św. tego dnia zwyczajny.
 4. Trwa obecnie w Kościele Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączone są z wieczornym nabożeństwem majowym, a od środy z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy od środy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a następnie Msza św. o godz. 16.30. Przypominamy, że istotą I Piątków jest przyjęcie Komunii św. jako wynagrodzenia za grzechy przeciw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W I sobotę miesiąca Msza św. z Nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, a następnie medytacja i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę. W ramach przygotowania do tego święta zapraszamy w najbliższy czwartek i piątek na czuwanie modlitewne po
  wieczornej Mszy św. W sobotę, czyli w wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wspólnoty i wszystkich wiernych do czuwania od godz. 20.30 aż do północy. O północy Eucharystia z uroczystości Świąt.
 7. Jest jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę Członków Żywego Różańca na Jasną Górę w dn. 4 czerwca. Zapisy w Wyjazd z przystanku na ul. Bohaterów Monte Cassino przy kościele o godz. 4.00. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii.
 8. Spotkanie dla młodzieży na Lednicy w dniu 4 czerwca. Zapisy u br. Pawła Działy lub na furcie.
 9. Dziś oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, przed kościołem rozprowadzamy „Serca Kapucyńskie”. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone będą na organizację Festynu parafialnego „Wspólnota to Ty i Ja”, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Festyn w sobotę 11 czerwca.
 10. Z okazji Dnia Dziecka, Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka przygotowało dwie propozycje dla najmłodszych. W sobotę 4 czerwca zapraszamy do amfiteatru na godzinę 10.00 na warsztaty bębnowe z Markiem Fedorem. W niedzielę 5 czerwca o godzinie 14.30 zapraszamy na warsztaty lalkarskie i przedstawienie „Smocza Wieża” w wykonaniu aktorów związanych z Teatrem Andersena w Lublinie. Przedstawienie będzie w amfiteatrze.
 11. Został wykonany witraż w drzwiach do Kaplicy Adoracji. Jest to szczególny dar tegorocznych dzieci od Pierwszej Komunii i ich rodziców. Serdecznie dziękujemy za ten dar rodzicom wszystkich grup komunijnych. W tym tygodniu ma być już umocowana monstrancja w kaplicy. Informacje o otwarciu Kaplicy Adoracji zostaną podane za tydzień.
 12. W gablotach ogłoszeń znajduje się grafik poszczególnych ulic Osiedla Krasińskiego, w jakiej kolejności będzie się odbywało badanie opinii mieszkańców na temat bezpieczeństwa.
 13. (Ogłoszenie do 14.00) Do Kawiarenki u Franka na pyszne ciasto i kawę zaprasza nas dzisiaj serdecznie młodzież absolwencka oraz z duszpasterstwa Poczekajki.
 14. (Ogłoszenie do 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć prasę katolicką oraz inne ciekawe książki. Jest Miłujcie się. W tygodniku Niedziela artykuł: Spotkanie Matek. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Niezłe ziółka.
 15. W imieniu Pielgrzymów Grupy nr 3 dziękujemy za wsparcie finansowe na zakup termosów. Wszystkim Wam Kochani Parafianie i Przyjaciele Poczekajki dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech radość wielkanocna napełnia Was obficie, abyście umocnieni Eucharystią, z wiarą, ufnością i błogosławieństwem mogli wrócić do swoich domów i obowiązków.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Władysław Wiesław Romanek z ul. Krasińskiego; Danuta Dębska z ul. Powstania Styczniowego; Józef Przebirowski z ul. Namysłowskiego. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…