VI NIEDZIELA WLKN - 22.05.2022 r.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do kościoła na wspólny śpiew litanii do Matki Bożej, powierzając w tej modlitwie wszystkie sprawy naszych rodzin, Ojczyzny, Kościoła oraz prośbę o pokój na Ukrainie.

 

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio jutro o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii. 
 2. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VI i VII w środę o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Dzień Matki w czwartek 26 maja. Dziękujemy wszystkim Kobietom-Matkom z okazji tego dnia, za dar przekazanego życia i macierzyństwa, za wszelki trud, miłość i łzy oraz życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Józefa.

 

 1. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowenny będą odmawiane w czasie nabożeństwa majowego przed Mszą św.

 

 1. Małżonków obchodzących w tym roku okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Uroczyste celebrowanie jubileuszy odbędzie się 24 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę w dn. 4 czerwca. Zapisy w w POCZYTAJCE. 

 

 1. Pielgrzymka na Warmię i Mazury śladami bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 18 – 22 lipca. Są jeszcze miejsca. Zapisy u proboszcza.

 

 1. Spotkanie dla młodzieży na Lednicy w dniu 4 czerwca. Zapisy u br. Pawła Działy lub na furcie.

                       

 1. Święcenia prezbiteratu dwóch naszych braci w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00. Święceń udzieli ks. bp Adam Bab. Polecamy naszych Braci również Waszej modlitwie i zapraszamy na uroczystości.

 

 1. „Jesteś w sercu Boga” – to dzień skupienia dla młodych organizowany przez Siostry Wynagrodzicielki Najświętszego Serca Jezusa. Siostry zapraszają 28 maja. Szczegółowe informacje oraz o tym jak się zapisać, na stronie internetowej zgromadzenia.

 

 1. Fundacja Życie i Rodzina zbiera dzisiaj podpisy przed kościołem, aby poprzeć obywatelski projekt „Aborcja to zabójstwo”. Celem projektu jest ratowanie dzieci przed aborcją oraz uniemożliwienie promocji aborcji. Zachęcamy do wsparcia tego projektu.
 2.  Dzień Otwarty w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w dniu 31 maja. Wszystkie informacje szczegółowe, również o rekrutacji, na stronie szkoły. 
 3. Żłobek Szczęśliwe Maluchy ogłasza rekrutację na rok 2022/2023.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć pamiątki komunijne, ciekawe książki, prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: O macierzyństwie subiektywnie. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: To nie Bóg zawinił. Jest również dwumiesięcznik Miłujcie się i inne czasopisma.

 

 1. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka na bardzo dobre ciasto i kawę. Dzisiaj goszczą nas członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka.

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie dobro; życzymy Wam Bożego pokoju i trwania w przykazaniu miłości, aby Bóg udzielał Wam i Waszym rodzinom potrzebnych darów.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Aleksandra Ozga z ul. Dragonów; Jadwiga Halina Persona z ul. Skrzetuskiego; Janina Łucja Wilk z ul. Romanowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…