V NIEDZIELA WLKN - 15.05.2022 r.

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Niech wspólny śpiew litanii do Matki Bożej będzie naszą modlitwą w intencjach rodzin, Ojczyzny, Kościoła i pokoju na świecie.  
 2. Odbyły się już I Komunie św. dla dzieci. Zapraszamy dzieci jeszcze w tym tygodniu na nabożeństwa majowe i na uroczyste Eucharystie na godz. 18.00. W czwartek 19 maja jedziemy z pielgrzymką dziękczynną do katedry lubelskiej. Tam o godz. 17.00 wszystkie dzieci komunijne będą uczestniczyły we wspólnej Eucharystii. Dojazd we własnym zakresie.
 3. Ewangelizację na placach oraz głoszenie katechez, przez najbliższe niedziele i czwartki, prowadzą Bracia ze wspólnot neokatechumenalnych, i zapraszają do słuchania. Katechezy o godz. 19.00 w starym kościele.
 4. Katecheza Dziesięć Słów we wtorek po Mszy wieczornej w kaplicy FZŚ.
 5. Święto św. Feliksa z Cantalice, Patrona dzieci w środę 18 maja. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na nabożeństwo majowe i na Mszę św. o godz. 18.00. A po Mszy św. namaszczenie dzieci olejem św. Feliksa.
 6. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych żołnierzy II Korpusu Polskiego Gen. Władysława Andersa w 78. rocznicę zdobycia wzgórza Monte Cassino będzie sprawowana w środę 18 maja o godz. 11.00 w naszym kościele, a po niej uroczystości pod pomnikiem Bohaterów Monte Cassino.
 7. Spowiedź dla dzieci przed Komunią Rocznicową 20 maja, w piątek, od godz. 16.30. Komunia rocznicowa w sobotę 21 maja o godz. 11.00. Dzieci z rodzicami mogą również przystąpić do spowiedzi przed Komunią w innym dniu, czy nawet w innym kościele.
 8. Doroczne wspomnienie św. Rity 22 maja. Jest to niedziela wielkanocna, ale na Mszy św. o godz. 18.00 będzie Jej wspomnienie. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii, będą odczytane przed nabożeństwem majowym po godz. 17.00. Z kultem św. Rity związane jest tego dnia poświęcenie róż, symbolu delikatności, piękna i cierpienia, dlatego można przynieść wtedy ze sobą róże do poświecenia.
 9. W przyszłą niedzielę słowo Boże będą głosić organizatorzy Golgoty Młodych, bracia Krzysztof Fabich i Michał Baczkura. Jednocześnie będzie można w jakiś sposób wesprzeć to wydarzenie ewangelizacyjne dla młodzieży.
 10. Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę 4 czerwca. Zapisy w POCZYTAJCE. Zachęcamy także inne osoby z poza Róż Różańcowych do pielgrzymki. Koszt 80 zł. 
 11. Pielgrzymka na Warmię i Mazury śladami bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 18 – 22 lipca. Jest jeszcze kilka miejsc. Serdecznie zapraszamy. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablocie pielgrzymki. Br. Tomasz Mantyk zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje na stronie parafii.
 12. Małżonków obchodzących w tym roku okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Uroczyste celebrowanie jubileuszy odbędzie się 24 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00.
 13. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie młodzieży na Lednicy w dniu 4 czerwca. Zapisy u br. Pawła Działy lub na furcie. Koszt przejazdu ok. 100 zł.
 14. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć pamiątki komunijne, nowe miesięczniki na maj dla dzieci i dorosłych, prasę katolicką. Jest nowy numer Miłujcie się. W tygodniku Niedziela artykuł o kanonizowanym dzisiaj Karolu de Foucauld zatytułowany: Chciał być bratem wszystkich. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Potężniejsza od pocisków. Jest również gra ewangelizacyjna w języku ukraińskim NAJWIEKSZA WYPRAWA, którą można podarować naszym wschodnim sąsiadom. POCZYTAJKA czynna dzisiaj także  po południu od 16.30 do 19.30.
 15. Zapraszamy do Kawiarenki. Dzisiaj gości nas Grupa pielgrzymkowa nr 3, więc oprócz różnych słodkości będzie także grochówka pielgrzymkowa przed kościołem. W ten sposób będzie można wesprzeć zakup nowych termosów na pielgrzymkę.
 16. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Duch Święty rozpala Wasze serca do coraz większej miłości bliźniego, do dawania świadectwa żywej wiary i miłości Boga. Życzymy Wam na ten nowy tydzień wszelkich potrzebnych darów i opieki Niepokalanego Serca Maryi.
 17. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krzysztof Jan Podstawka z ul. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….