IV NIEDZIELA WLKN - 08.05.2022 r.

 1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna, nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, i rozpoczyna Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach oraz prośmy Boga o nowe, dobre, gorliwe powołania do służby w Kościele.

 

 1. Zapraszamy codziennie w maju na modlitwę śpiewem litanii do Matki Bożej w tzw. nabożeństwach majowych na godz. 17.30.

 

 1. Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski przeniesiona na jutro. Na godz. 6.30 zapraszamy na Mszę św. imieninową w intencji o. Stanisława Miciuka. Polecamy go również Waszej modlitwie. Pamiętajmy także w modlitwie o Abp Stanisławie Budziku, Pasterzu tej diecezji, który również obchodzi swoje imieniny.

 

 1. Jutro wieczorem Eucharystię, następnie różaniec i uwielbienie będzie sprawował ks. Teodor Sawielewicz, prowadzący kanał „Teobańkologia”. Msza św. o godz. 19.30, ale w związku z „białym tygodniem” dzieci komunijnych, prosimy wszystkich zainteresowanych i przyjezdnych, aby do kościoła wchodzić dopiero od godz. 19.00, po zakończeniu Mszy św. parafialnej.

 

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek 13 maja na Eucharystię na godz. 18.00, a następnie czuwanie fatimskie, różaniec i procesja z Figurą Matki Bożej.

 

 1. W najbliższą sobotę I Komunia św. dla SP nr 38 oraz dla SP im. Bolesława Chrobrego. Bardzo prosimy rodziców, aby te wydarzenia traktować w duchu wiary chrześcijańskiej i święta rodzinnego, a z całych sił unikać przerostu formy nad treścią, bo to nie służy ani dobru dzieci, ani rodzinie. Spowiedź dla dzieci komunijnych i rodziców w czwartek oraz w piątek według godzin podanych przez katechetów.

 

 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek 13 maja, o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.

 

 1. Marsz dla życia i rodziny, w przyszłą niedzielę 15 maja. Rozpocznie się o godz. 14.30 na dziedzińcu KUL, następnie uczestnicy wyruszą w pochodzie do archikatedry, gdzie o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Małżeństw i Rodzin pod przewodnictwem księdza Biskupa Józefa Wróbla.

 

 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 4 czerwca. Zapisy w POCZYTAJCE.  Zachęcamy także inne osoby z poza Róż Różańcowych do pielgrzymki.  Koszt 80 zł. 

 

 1. Pielgrzymka na Warmię i Mazury śladami bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 18 – 22 lipca. Jest jeszcze kilka miejsc. Serdecznie zapraszamy. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablocie pielgrzymki.

 

 1. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie młodzieży na Lednicy w dniu 4 czerwca. Koszt przejazdu ok. 100 zł . Zapisy u br. Pawła Działy lub na furcie. Można też zapisać się przez formularz. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexHXeeJtnudXZJS_QsQzYFXOIe_uP8tT3onA–_W_CTZ3weg/viewform?usp=sf_link 

 

 1. Pragniemy zorganizować Koncert Uwielbienia po Bożym Ciele. Dlatego każdy, kto jest chętny, gra na instrumencie, śpiewa lub chciałby wspomóc to wydarzenie w innej postaci i oczywiście ma czas, niech zgłosi swoją gotowość do br. Pawła Działy. Koncert w piątek 17 czerwca.

 

 1. Akcja „Makulatura na misje” od jutra do piątku wieczorem. Prosimy, aby nie wrzucać do kontenera innych rzeczy niż makulatura.

 

 1. Piknik historyczno-wojskowy z okazji 78 rocznicy Bitwy o Monte Cassino odbędzie się w przyszłą niedzielę, 15 maja, na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 w godzinach od 12.00 do 21.30. Zaprasza Rada Dzielnicy Konstantynów oraz Dyrekcja szkoły.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć pamiątki komunijne, miesięczniki na maj dla dzieci i dorosłych, prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Czy wiara chroni przed lękiem?; W Gościu Niedzielnym artykuł: Parafia w schronie, a  dodatkowo kolejna płyta Biblii Audio. W przyszłą niedzielę POCZYTAJKA będzie czynna również po południu.  

 

 1. W galerii w amfiteatrze, jeszcze dzisiaj od godz. 8.30, wystawa malarstwa pani Małgorzaty Kuszewski – absolwentki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, naszej parafianki. Zapraszamy!

 

 1. Do „Kawiarenki u Franka” przez cały dzień, od pierwszej Mszy św. do ostatniej, zapraszają nas dzisiaj bracia z seminarium i ponowicjatu. Będzie wiele słodkości i mnóstwo niespodzianek!
 2. W przyszłą niedzielę do Kawiarenki zaprasza Grupa pielgrzymkowa nr 3. Będą nie tylko pyszne ciasta, lecz również grochówka pielgrzymkowa przed kościołem. W ten sposób pielgrzymi proszą o wsparcie na zakup termosów na pielgrzymkę.
 3. Spotkanie dla uchodźców z Ukrainy, zamieszkałych na terenie parafii lub w jej pobliżu, dzisiaj o godz.19.00 w sali konferencyjnej. Zapraszamy serdecznie.
 4. Dziękujemy Wam kochani Bracia i Siostry za Waszą obecność, za wszelkie dobro, za wsparcie duchowe i materialne kościoła i klasztoru. Życzymy Wam Bożego pokoju i błogosławieństwa oraz polecamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu Matki Bożej, którą szczególnie czcimy w tym miesiącu.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Beata Kłos z ul. Leonarda; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…