III NIEDZIELA WLKN - 01.05.2022 r.

 1. Rozpoczął się miesiąc maj. W naszej Ojczyźnie ten miesiąc jest wypełniony śpiewem Litanii do Matki Bożej w tzw. nabożeństwach majowych. Zapraszamy codziennie w tym miesiącu na godz. 17.30, na modlitwę śpiewem litanii maryjnej.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech to będzie dla nas motywacją i zachętą do systematycznego czytania Biblii i medytacji nad Słowem Bożym. Zachęcamy szczególnie małżonków i rodziny do wieczornej wspólnej modlitwy ze słowem Bożym, które „jest żywe i skuteczne”.
 3. Spotkanie członków Żywego Różańca z racji na I niedzielę miesiąca, dzisiaj wyjątkowo, po Mszy św. o godz. 16.00, a przed nabożeństwem majowym, czyli tak ok. godz. 17.00.
 4. Uroczystość NMP Królowej Polski we wtorek. Porządek Mszy św. niedzielny. Zachęcamy do dekorowania domów i mieszkań flagami narodowymi i maryjnymi wyrażając w ten sposób naszą wiarę i wdzięczność wobec Matki Bożej Królowej Polski.
 5. Jubileusz 25-lecia życia zakonnego w dniu 3 maja będzie obchodził br. Mirosław Ferenc. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji, w środę 4 maja o godz. 6.30, podczas której będziemy dziękować Bogu za życie i powołanie naszego proboszcza.
 6. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 15.00, szczególnie w intencji nowych powołań do służby w Kościele. W I Piątek zapraszamy dzieci na spowiedź od godz. 16.00, a następnie Msza św. o godz. 16.30 i Komunia wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa. W sobotę Msza św. z nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00 i czuwanie, medytacja oraz różaniec.
 7. W maju rozpoczną się I Komunie dla dzieci. W najbliższą sobotę I Komunia św. dla SP nr 57 oraz dla grupy parafialnej. Bardzo prosimy rodziców, aby te wydarzenia traktować w duchu wiary chrześcijańskiej i święta rodzinnego, a z całych sił unikać przerostu formy nad treścią, bo to nie służy ani dobru dzieci, ani rodzinie. Spowiedź dla dzieci komunijnych w czwartek i w piątek po Mszy wieczornej, czyli ok. 18.45.  
 8. W przyszłą niedzielę, czyli w Niedzielę Dobrego Pasterza słowo Boże będzie głosił br. Artur Fredo, rektor WSD na Poczekajce, a Kawiarenkę będą wtedy prowadzić bracia klerycy. Dzisiaj kawiarenka nieczynna.
 9. Spotkanie dla uchodźców z Ukrainy, zamieszkałych na terenie parafii lub w jej pobliżu, dla ich wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy w niedzielę 8 maja o godz.19.00 w sali konferencyjnej. Prosimy, aby poinformować ich o takim wydarzeniu.
 10. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek 13 maja o godz. 19.00 w sali konferencyjnej. Na to spotkanie zapraszamy również przedstawicieli Stowarzyszenia.
 11. Zapraszamy do POCZYTAJKI, która czynna jest w niedzielę od 8.00 do 14.30. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł o Mariupolu: Wszystkie łzy wypłakane. Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuł – wywiad z s. Małgorzatą Stankiewicz, kapucynką, wcześniejszą przełożoną wspólnoty na ul. Romanowskiego, zatytułowany: Silniejsze niż śmierć. 
 12. Do galerii w amfiteatrze zapraszamy jeszcze dzisiaj na wystawę malarstwa pani Małgorzaty Kuszewski – absolwentki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, naszej parafianki. Wystawę można oglądać od. godz. 8.30.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony, duchowe i materialne, za świadectwo wiary i modlitwy. Życzymy Wam na ten nowy tydzień światła słowa Bożego i trwania w przyjaźni z Jezusem. Polecamy Was wszystkich opiece Niepokalanego Serca Maryi.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Elżbieta Łukowska z ul. Wołodyjowskiego; Józefa Głusiec z ul. Namysłowskiego; Leszek Władysław Krochmalski z ul. Ułanów.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..