NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 10.04.2022 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W Liturgii Kościoła jest to czas najwyższej rangi, również dla każdego wierzącego chrześcijanina przeżycie tych dni jest wyjątkowe, ze względu na obecne zbawcze działanie Boga. Na koniec ogłoszeń zostanie podany szczegółowy program Triduum Paschalnego.

 

 1. Dzisiaj jeszcze o godz. 17.00 nabożeństwo „Gorzkie żale”. Dziękujemy bardzo serdecznie Cezaremu Szcześniakowi, wicerektorowi WSD, za tegoroczne prowadzenie tego nabożeństwa wraz z braćmi z formacji początkowej i jeszcze dzisiaj serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo w oparciu o Oficjum Męki Pańskiej ułożone przez św. Franciszka.

 

3. Dziś przed kościołem uczniowie ze SP nr 57 pod opieką pani Dyrektor Elżbiety Nesteruk rozprowadzają Baranki paschalne z Caritasu w cenie 7 zł. Zachęcamy do wsparcia tej akcji, albowiem zebrane środki będą przeznaczone głownie na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W Wielką Sobotę młodzież z oazy będzie rozprowadzała stroiki świąteczne, rzeżuchę i pisanki. Dochód z akcji będzie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje oazowe.

 

 1. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza na Wieczór Getsemanii, który odbędzie się w Wielki Poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Wieczór Getsemanii to nabożeństwo adoracji krzyża, namaszczenia go pachnącymi olejami i obsypania płatkami kwiatów, jako wyraz czci i uwielbienia naszego Pana w Jego męce. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Katecheza Dziesięć Słów w Wielki Wtorek po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy!

 

 1. Spowiedź w tym tygodniu: od poniedziałku do środy rano przed każdą Mszą św., a po południu od godz. 17.00 do 19.00. Spowiedź w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 8.00 do godz. 17.00, a w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do godz. 16.00. Informacje będą umieszczone na stronie internetowej parafii oraz wywieszone w gablotach ogłoszeń.

 

 1. Kancelaria parafialna podczas Triduum Paschalnego nie będzie czynna! W razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny.

 

 1. Kandydaci do tegorocznego sakramentu bierzmowania biorą obowiązkowo udział w całej liturgii Triduum Paschalnego. Będzie dla nich zarezerwowane miejsce na chórze od strony kaplicy fatimskiej, prosimy więc, aby to miejsce im zostawić.

 

 1. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. W Wielką Sobotę zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

 

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin zaprasza na rekolekcje Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie w środę po Świętach, 20 kwietnia, o godz. 19.00 w Kuźni. Więcej informacji na ulotkach.

 

11.  Dziękujemy panu Wojciechowi Królowi i pracownikom firmy KPW za prace wykonane przy kościele. Dziękujemy również serdecznie panu Hubertowi Maj i pracownikom firmy Maj-Max za oczyszczenie dachu kościoła z odchodów gołębich, które w dużym stopniu niszczą pokrycie dachowe wykonane z blachy miedzianej. Dziękujemy również braciom z klasztoru i panu Michałowi za prace czyszczące wykonane na prezbiterium.

 

12. Bezpłatne badanie słuchu, aparaty słuchowe i akcesoria – w naszej parafii na ul. Wołodyjowskiego 17. Informacje szczegółowe na plakatach w gablotach ogłoszeń. Ankiety bezpieczeństwa będą roznoszone jutro, 11 kwietnia, przy ul. Ułanów w bloku nr 33.

 

13. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po 2 letnim okresie zamknięcia, nastąpi otwarcie kawiarenki „U Franka”. Zapraszamy do POCZYTAJKI, jest czynna dzisiaj do godz. 14.30, w środę będzie czynna od 17 – 19; w piątek od 17 – 18, w sobotę od 9.30 – 13. W niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek nieczynna. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym kolejna Płyta Biblii Audio oraz artykuł o br. Kalikście: Stolarz – kandydat na ołtarze.  Są również książki ks. Piotra, rekolekcjonisty oraz inne, są dekoracje świąteczne i świece paschalne.

 

Program Triduum Paschalnego:

             *        WIELKI CZWARTEK:

– o godz. 17.30 różaniec za kapłanów, o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 23.00. Adorację poprowadzi Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.

 

 • WIELKI PIĄTEK: o godz. 7.00 – zapraszamy na Jutrznię i Godzinę Czytań, o godz. 15.00 Droga Krzyżowa, o godz. 17.30 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia; o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku.

Adoracja przy Grobie Pańskim w nocy z Wielkiego Piątku na sobotę będzie prowadzona przez poszczególny wspólnoty, w następującym porządku:

 

Po zakończeniu liturgii do  godz. 21.00  – Schola Barka i Dzieci Fatimskie

Od godz. 21.00 do 22.00    –  Oaza, harcerze, ministranci

Od godz. 22.00 do 23.00    –  Odnowa w Duchu Św. „Miłosierny Samarytanin”

Od godz. 23.00 do 24.00    –  FZŚ

Od godz. 24.00 do 2.00      –  Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus

Od godz. 2.00 do 3.00        –  Grupa Modlitwy O. Pio

Od godz. 3.00 do 4.00        –  Neokatechumenat

Od godz. 4.00 do 5.00        –  Domowy Kościół

Od godz. 5.00 do 6.00        –  Żywy Różaniec

Od godz. 6.00 do 7.00        –  Grupa św. Rity, Legion Maryi i Radio Maryja

 

Mieszkańców poszczególnych Osiedli zapraszamy w następującym porządku: Osiedle Sienkiewicza od godz. 22.00 do 24.00; Osiedle Błonie od godz. 24.00 do 2.00; Osiedle Konstantynów od godz. 2.00 do 4.00; Osiedle Krasińskiego od godz. 4.00 do 6.00.

 

 • WIELKA SOBOTA:  

    O godz. 7.00 – Jutrznia i Godzina Czytań

    Od godz. 8.00 do 16.00  – błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych i Adoracja przy Grobie Pańskim.

    Od 16.00 do 19.00   –  kościół będzie zamknięty na sprzątanie i przygotowanie do liturgii

    O godz. 19.30   –  Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 2

    O godz. 20.00  – Liturgia Wigilii Paschalnej. Na tę liturgię przynosimy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

 

 • WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00. Następnie porządek niedzielny. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.                                                                                                                                     14. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy owocnego przeżycia tych szczególnych dni. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii. Niech Duch Święty otwiera Was na te największe tajemnice miłości i miłosierdzia Boga. 
 • 15.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krzysztof Rybak z ul. Wołodyjowskiego; Alicja Szala i Stanisław Gurba z ul. Krasińskiego. ul. Krasińskiego; Stanisław Kostka Bilski z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …