V NIEDZIELA WLKP - 03.04.2022 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji wielkopostnych, a wam Bracia i Siostry za udział w nich i za złożone ofiary. Nauki rekolekcyjne ks. Piotra można odsłuchać na stronie internetowej parafii w zakładce Pliki Audio. 
 2. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00.

 

 1. Koncert Wielkopostny w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej IUBILEUM z parafii Wieczerzy Pańskiej, pod dyrekcją pana Tomasza Orkiszewskiego dzisiaj o godz. 19.15 w kościele. Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” w ramach projektu XV edycji „Z Kulturą do Nieba”. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Sympatyków!

 

 1. Przypominamy jeszcze o nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w piątek: o godz. 8.30 i godz. 17.00 dla wszystkich; o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Nabożeństwo „Gorzkie żale w niedziele o 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, w środę i czwartek po Mszy wieczornej do godz. 19.30; w czwartek adoracja od godz. 15.00. We wtorek po Mszy wieczornej kolejna Katecheza z cyklu Dziesięć Słów. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, które umacniają naszą wiarę chrześcijańską.  

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupy najstarszej w czwartek 7 kwietnia po Mszy wieczornej. Od godz. 18.45 adoracja i spowiedź, następnie nabożeństwo. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców i świadków bierzmowania. 
 2. Droga Krzyżowa Młodych na Majdanku 8 kwietnia o godz. 18.00. 

 

 1. Osoby chore przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

 

 1. Szukamy jakiegoś pokoju dla dwóch młodych dziewczyn z Ukrainy z Żytomierza, mówią po polsku. Kontakt z proboszczem. Jeśli by ktoś miał jakąś pracę dla kobiet z Ukrainy, to również prosimy o kontakt. Caritas Lubelska nadal prosi o zgłaszanie miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy. Można zgłosić się telefonicznie pod nr 781 084 233 lub mailowo na adres caritas.lublin@gmail.com. Również na potrzeby naszej parafii został utworzony mail: poczekajkadlaukrainy@gmail.com, na który można pisać z prośbą o pomoc lub oferując pomoc.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek dobrowolny dar na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła. Dziękujemy bardzo za to dodatkowe wsparcie. Trwają prace w kaplicy Matki Bożej, również dziękujemy za każde wsparcie materialne przeznaczone na ten cel.

 

 1. Akcja Makulatura na Misje od jutra do piątku do godz. 15.00. Prosimy tylko o zachowanie porządku i nie wrzucanie innych rzeczy niż makulatura, i dziękujemy wszystkim, którzy się w to angażują.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją wokół kościoła odbędzie się o godzinie 13.00. W tej liturgii będą uczestniczyć wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam do nabycia „Czekoladowe baranki wielkanocne”  w cenie 7 zł, jest to akcja Caritasu zamiast „Chlebków dobroci”. Są ciekawe książki jak chociażby: „Małe opowieści na Wielkie Dni”, polecamy również prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Wojna na informacje.  W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Droga do schizmy?

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy dobrego tygodnia, niech towarzyszy Wam miłosierne spojrzenie Jezusa podnoszące nas z upadków grzechu i wzmacniające nas wszystkich na duchu.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Adam Grzegorz Orzeł z ul. Czarkowskiego; Bolesław Tatara z ul. Krajewskiego; Halina Julia Hołowiecka z ul. Wołodyjowskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..