IV NIEDZIELA WLKP (Laetare) - 27.03.2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Msze św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 oraz dodatkowa Msza św. dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19.30. Spowiedź 30 min. przed każdą Mszą św. Ofiary składane na tacę w środę będą darem wdzięczności wobec ks. Piotra, rekolekcjonisty. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.15. Nie będzie również we wtorek Katechezy Dziesięć Słów. Program rekolekcji umieszczony jest na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.  

 

 1. Dodatkowo w ramach rekolekcji, od poniedziałku do środy, chcemy Was zaprosić do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30. Niech to będzie szczególnie modlitwa o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 2. Nabożeństwo uzdrowienia w ostatni czwartek miesiąca, czyli 31 marca. O godz. 18.00 Eucharystia, a następnie modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.

 

 1. W tym tygodniu I Piątek oraz I Sobota miesiąca. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 16.00, a po nabożeństwie drogi krzyżowej będzie możliwość przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30. Przypominamy, że w pierwszej kolejności spowiadają się dzieci, więc prosimy, aby nie blokować im kolejki do konfesjonału. W I Sobotę miesiąca Msza św. o godz. 18.00 z nieszporami, a po Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Osoby chore przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

 

 1. Nadal zachęcamy do otwarcia się na przyjęcie uchodźców wojennych z Ukrainy, wciąż są takie potrzeby. Można to zgłaszać do parafii lub Caritasu. Jest również utworzony mail poczekajkadlaukrainy@gmail.com na który mogą pisać rodziny, które przyjęły uchodźców i mają jakieś potrzeby, aby te rodziny czuły również wsparcie całej wspólnoty parafialnej, a nie były zostawione tylko sobie samym. Jeśli ktoś miałby jakieś prace do wykonania, to również można to zgłaszać w ramach pomocy. Zbiórka darów rzeczowych na razie została wstrzymana, prosimy więc, aby nie przynosić i nie zostawiać tych rzeczy w budynku kościoła, chyba że bezpośrednio do Caritasu.

 

 1. Do puszki od strony Kaplicy Fatimskiej można składać dobrowolną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła. Dziękujemy bardzo za to dodatkowe wsparcie. Trwają prace remontowe w Kaplicy Fatimskiej. Dziękujemy również za każde wsparcie materialne, za każdy dar serca w celu realizacji tych prac.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na Koncert Wielkopostny w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej IUBILEUM z parafii Wieczerzy Pańskiej, pod dyrekcją pana Tomasza Orkiszewskiego. Koncert w przyszła niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 19.15 w kościele.  Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Sympatyków!

 

 1. W lipcu jest planowana Pielgrzymka autokarowa „Sanktuaria Warmii i Mazur śladami bł. ks. Prymasa Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki”. Zapisy do 15 maja. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych na stronie internetowej.

 

 1. Deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1% podatku na rzecz stowarzyszenia, można jeszcze składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00.

 

 1. Baranki paschalne przygotowane przez Caritas Polska, w cenie 7 zł, można od dzisiaj nabywać w POCZYTAJCE, gdzie również są ciekawe książki dla dzieci i rodziców; jest już nowy Anioł Stróż oraz Mały Gość. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Pokój przyjdzie przez Maryję. W tygodniku Niedziela artykuł: Niech ludzie przestaną obrażać Boga.

 

 1. Projekcja filmu Dobry Łotr jeszcze dzisiaj w amfiteatrze po Mszy św. wieczornej. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy owocnych rekolekcji, pokoju, radości i wszelkiej ufności pokładanej w Bogu. Dziękujemy Wam, że jesteście, dziękujemy za każde Wasze dobre słowo, za wsparcie duchowe i materialne. Polecamy Was wszystkich miłosierdziu Bożemu i opiece Niepokalanego Serca Maryi. (A od jutra już będziemy mogli widzieć w pełni Wasze twarze, gdyż nie musimy nosić maseczek! 🙂

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności:  Jerzy Kot z ul. Krasińskiego; Henryka Teter z ul. Wołodyjowskiego; Adam Orzeł z ul. Czarkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …