III NIEDZIELA WLKP - 20.03.2022 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 br. Rafał Hawryluk złoży  swoje śluby wieczyste na ręce Ministra Prowincjalnego. Dziękujemy Panu Bogu za jego powołanie i polecamy go również Waszej modlitwie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki – Droga Krzyżowa: dla wszystkich o 30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwo pasyjne „Gorzkie Żale”. Zapraszamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej. Adoracja w poniedziałek, środę i czwartek do godz. 19.30. W czwartek adoracja już od godz. 15.00.
 3. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do 25 marca, do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Porządek Mszy św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zwyczajny. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można wyciąć z gazetek dzieła duchowej adopcji, które są wyłożone na stolikach. Wypełnione deklaracje będzie można złożyć do wystawionych koszyczków, a następnie zostaną złożone na ołtarzu podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Ofiary składane tego dnia na tace będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 4. We wtorek 22 marca Msza św. zbiorowa we wszystkich intencjach składanych za wstawiennictwem św. Rity. Intencje będą wyczytane przed różańcem, czyli o godz. 17.20. Msza św.  o godz. 18.00. Po Mszy św.  Katecheza Dziesięć Słów.
 5. Msza św. w intencjach składanych za wstawiennictwem św. o. Pio. w środę 23 marca o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii. 
 6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 17.00 papież Franciszek ma dokonać poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosimy o duchową łączność tego dnia i nieustanną modlitwę o pokój na Ukrainie.
 7. W przyszłą niedzielę, 27 marca, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi je ks. dr Piotr Jarosiewicz z diecezji drohiczyńskiej. Porządek rekolekcji będzie podany na stronie internetowej oraz na plakatach. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do środy.
 8. Ruszyły prace budowlane w kaplicy okrągłej w celu przygotowania jej do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Można te prace wesprzeć dobrowolną ofiarą z dopiskiem „Kaplica”. Dziękujemy za każdy taki dar serca.
 9. Tworzymy bazę ludzi z Poczekajki, którzy będą mieć możliwość pomagania, szczególnie rodzinom, które przyjmują uchodźców w swoich domach. W tym celu utworzony został adres mailowy: poczekajkadlaukrainy@gmail.com – jest podany na naszej stronie internetowej. Koordynatorem akcji jest Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus. Na ten adres mogą pisać wszyscy, którzy potrzebują pomocy oraz ci, którzy chcą pomóc, tam otrzymają dalsze informacje. W tym celu wystawiona jest również puszka z napisem UKRAINA, od strony kaplicy św. Franciszka, przy wyjściu z kościoła, gdzie również można wesprzeć ten cel, za co bardzo dziękujemy.
 10. Mamy też ogromną prośbę do rodzin z parafii, które przyjęły uchodźców wojennych z Ukrainy, aby zgłaszały do proboszcza ilość takich osób, bo mamy pytania z sekretariatu naszej prowincji: ile parafia przyjęła uchodźców? Będziemy bardzo wdzięczni za te ogólne informacje. 
 11. Razem z Biurem OLIMP chcemy zaproponować Pielgrzymkę autokarową w lipcu: Sanktuaria Warmii i Mazur śladami bł. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii i w gablocie: PIELGRZYMKI.
 12. Projekcja filmu „Dobry Łotr” dzisiaj i za tydzień w amfiteatrze o godz. 19.00. Wstęp wolny dla wszystkich. Zapraszamy serdecznie.
 13. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Jest tam bardzo ciekawa książka „Małe opowieści na wielkie dni” ( https://maleopowiesci.pl/) oraz inne nowości książkowe. Jest Miłujcie się oraz Gość Niedzielny Extra poświęcony o. Pio. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy numer naszego Zwiastuna, a w nim rozważania drogi krzyżowej o wspólnocie, program rekolekcji, zaproszenie ks. rekolekcjonisty oraz fotogaleria z wydarzeń.   
 14. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka oraz Radzie Dzielnicy Konstantynów za organizacje zbiórki rzeczy i przekazanie darów na pomoc potrzebującym na Ukrainie. Dziękujemy również za pieniądze zebrane przy okazji kiermaszu zorganizowanego przez dzieci z oazy i s. Franciszkę minionej niedzieli. Zebrano 1600 zł i przekazano je na potrzeby dzieci ukraińskich przy Szkole Podstawowej nr 38.
 15. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim Wam Bracia i Siostry na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy odwagi w podejmowaniu nawrócenia serca. Niech Duch Święty pomaga Wam w przyjmowaniu, zachowywaniu i wypełnianiu słowa Bożego.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Leokadia Krystyna Mucha z ul. Skrzetuskiego; Danuta Kazimiera Wójtowicz z ul. Krasińskiego; Adolf Szaba z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..