BAZA POMOCY

 
1.Tworzymy maila dla potrzebujących. 
Wszyscy, którzy przyjęli uchodźców mogliby pisać o swoich potrzebach. Nasza wspólnota jest w stanie na bieżąco opiekować się mailem. Budujemy bazę kontaktów rodzin. 
 
Propozycja adresu mailowego: poczekajkadlaukrainy@gmail.com
 
2.Tworzymy grupę na WhatsApp dla chcących pomagać. 
Tutaj zaprosimy wszystkich liderów wspólnot na Poczekajce, a także wszystkich tych parafian, którzy chcą wesprzeć innych którzy przyjęli rodziny z Ukrainy. Ci z poza wspólnot powinni również zgłaszać chęć pomocy na maila, wtedy również ich dodamy do grupy (w mailu wystarczy wpisać nr telefonu aby dodać kogoś do grupy WhatsApp) Liderzy wspólnot, bądź wyznaczeni przez nich członkowie, będą przesyłać do swoich wspólnot zapotrzebowanie. Albo dodadzą sami do grupy tych, którzy wyrażą chęć pomagania. Budujemy bazę ludzi z Poczekajki, którzy mają możliwość pomagania. 
 
3. Otrzymując maila od potrzebujących kopiujemy potrzeby i wklejamy na grupę razem z adresem mailowym rodziny potrzebującej. Ten kto się zdecyduje pomóc daje znać na grupie, że się tym zajmie i już bezpośrednio drogą mailową kontaktuje się z zainteresowaną rodziną. Tym samym to ogłoszenie znika z grupy.  
 
4. Nr telefonu zostanie  podany w mailu do rodzin zainteresowanych oraz wszyscy którzy będą na grupie również będą go znać.