I NIEDZIELA WLKP - 06.03.2022 r.

 1. W środę rozpoczęliśmy 40 dniowy okres pokuty, jako czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Aby nie zmarnować tego czasu nawrócenia, zachęcamy do podjęcia ćwiczeń duchowych. Możliwości jest bardzo dużo: codzienna Eucharystia, wspólna Droga Krzyżowa w piątki – dla wszystkich o 8.30 i 17.00, dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo pasyjne „Gorzkie żale”. We wtorki po Mszy wieczornej Katechezy Dziesięć Słów. W poniedziałki, środy i czwartki po wieczornej Mszy św., będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja do godz. 19.30. Zapraszamy na te wieczorne chwile modlitwy i spotkania z Jezusem. Codziennie są czynne konfesjonały, zachęcamy do sakramentu pojednania, nie zostawiajmy spowiedzi tylko na koniec wielkiego postu, czy na Wielkanoc. Pamiętajmy o Koronce do Bożego Miłosierdzia. Potrzeba nieustającej modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.

 

 1. Dzisiaj również po zakończeniu Mszy św. o godz. 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie i w Europie do Mszy św. do godz. 16.00. W związku z tym spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy fatimskiej.

 

 1. Cały czas trwa zbiórka potrzebnych rzeczy dla narodu ukraińskiego (żywność długoterminowa, kosmetyki i chemia, również dla dzieci; środki opatrunkowe, koce, śpiwory. Szczegółowa lista rzeczy znajduje się na plakatach przed kościołem). Rzeczy można przywozić codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach od 16.00 do 19.00 w godzinach pracy kancelarii. Dziękujemy Radzie Dzielnicy Konstantynów i Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka za organizacje tej zbiórki.

 

 1. Trwają też cały czas zapisy rodzin gotowych przyjąć – w razie takiej konieczności – uchodźców wojennych z Ukrainy. Do tej pory zgłosiło się kilkanaście rodzin. Składamy wyrazy wielkiego szacunku i wdzięczności wobec tych rodzin i zachęcamy inne rodziny do otwarcia się na tę konkretną pomoc w duchu nauczania Jezusa.

 

 1. Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Kapucyński Zespół Uwielbienia z Łomży jest organizowany w sobotę 12 marca po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy! A w niedziele 13 marca będziemy gościć tę młodzież wraz z br. Adamem Mianowskim na Mszach św., i będzie można wtedy nabyć ich nową płytę.

 

 1. W przyszłą niedzielę Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych o godz. 14.30.

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się przy kościele MB Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna). Rekolekcje w dniach 12-13 marca. Szczegółowy program na stronie tamtej parafii.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać, a odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.

 

 1. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro duchowe i materialne, za każdy dar serca, za ofiary na kościół, za jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy za ofiary składane na pomoc Ukrainie: w sumie zebraliśmy 49 654 zł i 10 Euro. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za taką ofiarność! Te pieniądze zostały już przekazane przez Caritas. Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w duchowej walce o wiarę, prawdę, wierność i miłość do Boga i bliźniego, i niech Matka Boża wyprasza Wam potrzebne dary.

 

 1. Koło Fotograficzne zaprasza dzisiaj do galerii w amfiteatrze na wystawę malarstwa Pani Krystyny Głowniak zatytułowaną: ARS LONGA VITA BREVIS; dzieła sztuki sakralnej i nie tylko…Trwają wieki, a my umieramy zostawiając po sobie budowle, obrazy, rzeźby…

 

 1.  Dzisiaj również można wesprzeć chorą Igę Tarasińską, dziecko, które czeka na operację. W tym celu jest zorganizowany jest w kruchcie kościoła kiermasz ciast i rękodzieł. Zachęcamy do wsparcia tego szlachetnego celu.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam dobre książki na dzień kobiet i nie tylko. Są nowe miesięczniki na marzec, również dla dzieci oraz Miłujcie się. Jest bardzo ciekawa książka „Male opowieści na wielkie dni” – książka przewodnik, która ma pomóc przeprowadzić rodziców i dzieci przez Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Są tam opowiadania dla dzieci oraz komentarze do Ewangelii, aby lepiej rozumieć te szczególne dni. Polecamy też prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta Biblii Audio, tym razem „Prorocy Więksi”.  

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Eugeniusz Drabik z ul. Namysłowskiego; Eugeniusz Cichomski z ul. Zana; Wiesława Jedynak z ul. Skrzetuskiego; Leokadia Halina Aftyka z ul. Irydiona; Tadeusz Chuszcz z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..