VII Niedziela Zwykła - 20.02.2022 r.

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity we wtorek o godz. 18.00. Przed Mszą będzie odmawiany różaniec o godz. 17.30. Intencje do modlitwy różańcowej i na Mszę św. za wstawiennictwem św. Rity można składać w zakrystii.
 2. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio w środę 23 lutego o godz. 18.00. Również intencje na tą Mszę św. można składać w zakrystii.
 3. W czwartek 24 lutego, zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz.17.30, następnie Msza Św. o godz. 18.00 i dalszy ciąg nabożeństwa.
 4. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Dział ds. rodzinnej pieczy zastępczej poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych – czyli osób, które czują wewnętrzną potrzebę niesienia pomocy i są gotowe oddać dzieciom swój czas i serce. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone małżonkom lub osobom samotnym, które m.in. są zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem – co powinny mieć potwierdzone zaświadczeniami o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia takich funkcji. Zainteresowanych odsyłamy do MOPR-u, dane kontaktowe dostępne są na plakacie przed głównymi drzwiami kościoła.
 5. Rodzina z naszej parafii poszukuje większego mieszkania również na terenie naszej parafii. Obecne mieszkanie, które mają to zaledwie 31 m2.  Informacje szczegółowe u proboszcza.
 6. Razem z Biurem OLIMP chcemy zaproponować Pielgrzymkę autokarową w lipcu: Sanktuaria Warmii i Mazur śladami bł. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii i w gablocie: PIELGRZYMKI.
 7. Po uwagach otrzymanych podczas wizyty duszpasterskiej i wcześniej, dotyczących nagłośnienia w kościele, informujemy, że zostało ono poprawione akustycznie oraz wzmocnione dodatkową listwą mocy na chórze. Koszt tych prac wyniósł 8 200 zł. Zostało również zaadaptowane jedno odrębne pomieszczenie w kościele na szatnię dla Dzieci Fatimskich. Koszt tego remontu to prawie 10 000 zł. Wcześniej jeszcze zostały zamontowane 2 lampy ogrodowe oświetlające alejkę prowadzącą do kościoła od Al. Kraśnickiej. Koszt tamtych prac to w sumie 4 500 zł.
 8. Bracia kapucyni zapraszają na młodzieżowe rekolekcje wielkopostne, które przygotowują do dobrego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy, a także będą traktowały o tegorocznej Golgocie Młodych. Spotkanie odbędzie się w dniach 4 – 6 marca w Serpelicach nad Bugiem. Zapisy do 25 lutego. Po więcej szczegółów zapraszamy na facebooka Golgoty Młodych.
 9. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Centrum Wolontariatu będą zbierać przed kościołem ofiary do puszek na pomoc osobom bezdomnym i wychodzącym z bezdomności.
 10. Zapraszamy do POCZYTAJKI i Biblioteki Parafialnej. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Pokój potrzebny na już. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ostatni list papieża Benedykta XVI i artykuł Monachijska zdrada?
 11. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary duchowe i materialne na kościół i klasztor. Dzieciom, młodzieży i studentom życzymy szczęśliwego wypoczynku. A na ten nowy tydzień, niech Bóg ożywia Wasze serca prawdziwą miłością, udzieli sił do przemiany życia, do przebaczenia sobie wzajemnie tego co trudne i zdolności czynienia dobra nawet wobec nieprzyjaciół.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Zawada oraz Jadwiga Szysz z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…