V Niedziela Zwykła - 06.02.2022 r.

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00.
 2. We wtorki o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. we wszystkich intencjach składanych przez wstawiennictwo św. Franciszka. Po Mszy mają miejsce Katechezy “Dziesięć Bożych Słów”. Obecnie rozważane jest trzecie przykazanie Dekalogu mówiące o roli dnia świętego w naszym życiu. Zapraszamy serdecznie do tych katechez.
 3. W piątek 11 lutego będziemy obchodzić kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes. Tego dnia obchodzony jest również Światowy Dzień Chorego. Dlatego o godz. 11.00 będzie celebrowana dodatkowa Msza św. za ludzi chorych. Podczas tej Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a pół godziny wcześniej możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych przebywających w domach, a potrzebujących posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać telefonicznie lub w kancelarii. Naszych chorych Braci i Siostry polecamy miłosierdziu Bożemu prosząc dla nich o potrzebne  łaski.
 4. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę 13 lutego na Mszę św. o godz. 18.00, następnie czuwanie fatimskie połączone z modlitwą różańcową i procesją.
 6. Bracia ze wspólnot neokatechumenalnych mają pozwolenie i pismo proboszcza, że mogą głosić dobrą nowinę po domach. Jeśli więc będą dzwonić to trzeba ich wylegitymować, aby mieć pewność, że są posłani z misją głoszenia.
 7. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie od poniedziałku do soboty składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać, a odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.
 8. Dyrekcja publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na Sławinku informuje, że trwa nabór do klas pierwszych na rok 2022/2023. Istnieje również możliwość przeniesienia ucznia do klasy siódmej w nadchodzącym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 9. Zapraszamy do odnowionej Biblioteki Parafialnej i POCZYTAJKI. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela artykuł: Co się stało z Europą? Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Czerwony guzik papieża. Jest również nasza gazetka parafialna Zwiastun, w której znajdziemy podsumowanie minionego roku, projekt monstrancji do kaplicy adoracji, piękne świadectwo kolejnej rodziny i fotorelację z wydarzeń życia parafialnego.  
 10. Koło Fotograficzne zaprasza jeszcze dzisiaj do Galerii w amfiteatrze na wystawę fotografii dokumentalnej Krzysztofa Witaszka pt. Rzemieślnicy – ginące zawody!
 11. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Na ten nowy tydzień niech dobry Bóg obficie napełni Wasze serca łaską wiary i odwagi w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego życia.
 12. Za tydzień ofiary do puszek będą zbierane na FUNDUSZ WSCHODNI.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Mirosław Aleksander Kozłowski z ul. Skrzetuskiego; Jerzy Mieczysław Grądziel z ul. Herbowej; Barbara Maria Jusiak z ul. Leonarda; Jan Migurski, Roman Poleszak oraz Krystyna Marianna Janek z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…