IV Niedziela Zwykła - 30.01.2022 r.

  1. Dzisiejszej niedzieli można złożyć do puszek ofiarę miłosierdzia ze względu na obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ofiary zostaną przekazane na wyznaczony cel.

 

  1. We wtorki po Mszy wieczornej mają miejsce Katechezy dla dorosłych “Dziesięć Bożych Słów”. Stawiają one nas wobec niezbywalnej i porządkującej roli Dekalogu w życiu człowieka. W najbliższy wtorek, 1 lutego rozpoczniemy rozważać trzecie przykazanie mówiące o roli dnia świętego w naszym życiu. Staniemy wobec takich pytań: Co znaczy odpoczywać? Kiedy człowiek odpoczywa? Jaka jest rola czasu w naszym życiu? Zapraszamy serdecznie do tych katechez.

 

  1. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek tego dnia świąteczny, czyli Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. To święto jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. Dziękujemy wszystkim osobom konsekrowanym, które mają swoje domy na terenie naszej parafii: siostrom bezhabitowym i habitowym, członkiniom innych instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego, także naszym braciom za ich posługę i modlitwę oraz życzymy ewangelicznej radości i błogosławionych owoców tej posługi i wierności Jezusowi. Ofiary zbierane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych, a dokładnie na potrzeby sióstr klarysek.

 

  1. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 15.00 w intencji powołań. W I piątek m-ca zapraszamy dzieci do kościoła na modlitwę. Od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi dla dzieci. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Bardzo prosimy, aby nie zajmować kolejki do spowiedzi przez osoby dorosłe, tylko przepuścić najpierw dzieci do spowiedzi. Przypominamy, że istotą I piątków jest Komunia św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a nie sama spowiedź. W I sobotę m-ca Msza św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i medytacja pierwszosobotnia.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, grupy najstarszej, w I czwartek miesiąca o godz. 18.45. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców kandydatów.

 

  1. Spotkanie Członków Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

 

  1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać. Odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.

 

  1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są już nowe miesięczniki na luty. Zostało jeszcze trochę kalendarzy parafialnych z których dochód jest przeznaczony na akcje prowadzone w parafii. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Czy jest zbawienie poza Kościołem? W tygodniku Niedziela artykuł: Jak zatrzymać młodych w Kościele?

 

  1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy dużo sił do codziennych trudów życia oraz i cierpliwej miłości do siebie wzajemnie. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Studentom życzymy pomyślnej sesji zimowej. Na ten nowy tydzień zawierzamy Was opiece Niepokalanego Serca Maryi.

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Łukaszuk z ul. Juranda; Tadeusz Grzegorczyk oraz Wanda Stanisława Błażejczyk  z ul. Ułanów.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..