III Niedziela Zwykła - 23.01.2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest ustanowiona przez Papieża Franciszka jako Niedziela Słowa Bożego. Niech Pismo Święte będzie przez nas wciąż odkrywaniem i poznawaniem Boga, gdyż „nieznajomość Pisma świętego, jest nieznajomością Chrystusa”.
  2. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez br. Pawła z młodzieżą z Duszpasterstwa Młodzieży i z Oazy dzisiaj po Mszy wieczornej do godz. 20.00. Zapraszamy.
  3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy nas zaprosili do swoich domów. Przepraszamy za wszelkie zamieszanie powstałe w niektórych sytuacjach. W tym tygodniu chcemy jeszcze zaprosić Was do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i całej naszej parafii. Najpierw na różaniec na godz. 17.25, a następnie na Eucharystię o godz. 18.00, którą chcemy ofiarować za mieszkańców poszczególnych osiedli. I tak w poniedziałek zapraszamy szczególnie mieszkańców z Osiedla Sienkiewicza. We wtorek mieszkańców Osiedla Krasińskiego. W środę mieszkańców Osiedla Błonie. W czwartek mieszkańców Osiedla Konstantynów. Dziękujemy również wszystkim za ofiary składane na kościół i klasztor w związku z tzw. „kolędą”.
  4. Nabożeństwo uzdrowienia w ostatni czwartek miesiąca, czyli 27 stycznia. O godz. 18.00 Msza Święta, a następnie modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.
  5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza na warsztaty pt. Zapanuj nad gniewem – O budowaniu dobrych relacji z samym sobą i z innymi. Warsztaty odbędą się 28 i 29 stycznia i obejmują 6 godzin. Warsztaty poprowadzi Pani Urszula Zagan – trener umiejętności zastępowania agresji i umiejętności społecznych. Koszt warsztatów to 10 zł od osoby. Zapisy prosimy wysyłać na adres mailowy stowarzyszenia. Więcej informacji na stronie www stowarzyszenia, parafii i na plakatach. Ilość miejsc ograniczona.
  6. Koło Fotograficzne zaprasza do Galerii w amfiteatrze na wystawę fotografii dokumentalnej Krzysztofa Witaszka pt. Rzemieślnicy – ginące zawody! Wystawa dzisiaj od godz. 9.00 do 19.20.
  7. Zapraszamy do POCZYTAJKI po ciekawą książkę na zimowe wieczory dla małych i dużych. Są jeszcze do nabycia kalendarze parafialne, z których dochód jest przeznaczony na akcje prowadzone w parafii. Polecamy tez prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Gdzie te chłopy? W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Przeklęte klątwy – o podziale wśród chrześcijan.
  8. Wam wszystkim Bracia i Siostry dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Życzymy Wam dobrego tygodnia, niech Boże światło i Boże słowo oświeca Wasze codzienne życie i niech Pan Wam błogosławi. Dzieciom, młodzieży i studentom życzymy pomyślności na czas sprawdzianów, kolokwiów, egzaminów i sesji.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Ewa Małek z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….