II Niedziela Zwykła - 16.01.2022 r.

 1. Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych dzisiaj o godz. 14.30.

 

 1. Świąteczny koncert Mate.O – „KOLĘDY NARODÓW” – OPOWIEŚĆ O NARODZENIU PAŃSKIM, zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w ramach XI edycji Koncertów Bliżej Żłóbka, dzisiaj o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Przepraszamy za zmianę miejsca koncertu. W czasie koncertu usłyszymy kolędy z najodleglejszych zakątkach świata oraz znane polskie kolędy. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku „kolędowanie bożonarodzeniowe”.

 

 1. We wtorek rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do Święta Nawrócenia św. Pawła, czyli do 25 stycznia. Pamiętajmy również w naszych osobistych modlitwach o tej ważnej intencji: prośbie o jedność chrześcijan!

 

 1. We wtorki o godz. 18.00 jest sprawowana  Msza św. w intencjach zbiorowych za wstawiennictwem św. Franciszka. Po Mszy wieczornej we wtorki trwają Katechezy Dziesięć Słów w oparciu o Dekalog. Najbliższa katecheza w ten wtorek 18 stycznia. Zapraszamy! 

 

 1. W czwartki od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek swoje imieniny będzie obchodził br. Jarosław Banasiuk – gwardian naszego klasztoru i opiekun FZŚ. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek na godzinę 6.30 oraz polecamy go również Waszej modlitwie.

 

 1. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu dotyczy tych, którzy złożyli deklaracje w drugiej fazie, po terminie oraz tych, u których wizyta się nie odbyła w minioną środę 12 stycznia. Porządek jest następujący

 

 • Jutro, czyli poniedziałek 17 stycznia – ul. Herbowa, ul. Dragonów, ul. Ułanów, ul. Juranda, ul. Skrzetuskiego, ul. Wołodyjowskiego i ul. Leonarda.
 • Wtorek 18 stycznia – ul. Pielęgniarek, ul. Irydiona, ul. Krasińskiego i ul. Wojciechowska.
 • Środa 19 stycznia – wizyta duszpasterska byłaby w tych domach, w których się nie odbyła w minioną środę 12 stycznia lub w czwartek 13 stycznia z powodu odwołania.  
 • Czwartek 20 stycznia – wszystkie pozostałe domy zgłoszone z Os. Konstantynów.  
 1. Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej.
 2. Czcicieli św. Rity zapraszamy w sobotę 22 stycznia na Mszę św. o godzinie 18.00. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii, będą dołączone na początku modlitwy różańcowej i w tych intencjach będzie sprawowana Eucharystia.
 3. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy w niedzielę 23 stycznia na godz. 18.00, a wcześniej różaniec. Intencje, które będą przedstawiane w czasie modlitwy różańcowej i Mszy św. również można składać w zakrystii.
 4. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna do 14.30. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Co musi się stać, by chrześcijanie byli jedno? W tygodniku Gość Niedzielny kolejna płyta Biblii Audio (Księga Kapłańska, Księga Liczb, Księga Powtórzonego Prawa). Polecamy szczególnie dla tych, co mają problemy ze wzrokiem.
 5. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za dotychczasowe wsparcie materialne na potrzeby kościoła, klasztoru i seminarium. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego napełnia Wasze serca i Wasze rodziny, abyście mieli w sobie radość życia.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Szubartowski z ul. Skrzetuskiego; Bronisława Kokowicz z ul. Śnieżyńskiego; Ewa Elżbieta Dulniak – Sobczuk z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….