Niedziela Chrztu Pańskiego - 09.01.2022 r.

 1. Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii Poczekajka zapraszamy dzisiaj w ramach XI edycji koncertów Bliżej Żłóbka na wyjątkowo wspólne kolędowanie. Kolędowanie poprowadzi Rodzina Fedorów, ale do udziału i wspólnego śpiewu kolęd zaproszeni są wszyscy bez wyjątku. Dzieci mogą poprzebierać się np. za aniołów lub pasterzy, albo mogą też pozakładać korony na głowy jak królowie. Zapraszamy dzisiaj na godz. 14.15 do kościoła.   
 2. Kontynuowane są we wtorki po Mszy wieczornej katechezy Dziesięć Słów w oparciu o Dekalog. Najbliższa katecheza w ten wtorek 11 stycznia. Zapraszamy!
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek 13 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na czuwanie, modlitwę różańcową oraz procesję fatimską.
 4. Jasełka w wykonaniu Kolędników Misyjnych pod opieką s. Doroty kapucynki, w niedzielę 16 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy!
 5. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 14.30.
 6. Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana w tym tygodniu w następującym porządku:

 

 • Jutro, 10 stycznia: ul. Krasińskiego bloki nr 6, 10, 16, 18;   Dragonów bloki nr 3, 8, 14  oraz ul. Herbowa bloki nr 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
 • Wtorek 11 stycznia: Ułanów, wszystkie bloki
 • Środa 12 stycznia: ul. Herbowa bloki nr. 15,16, 18 i 20 oraz ul. Śnieżyńskiego, ul. Farmaceutyczna, ul. Wojciechowska i ul. Pielęgniarek.
 • Czwartek 13 stycznia: ul. Powstania Styczniowego, ul. Krajewskiego, ul. Magierskiego, ul. Cieszkowskiego, ul. Kruka, ul. Brzóski, ul. Borelowskiego, ul. Dubieckiego, ul. Paśnikowskiego, ul. Żulińskiego, ul. Toczyskiego, ul. Rogińskiego, ul. Ruckiego, ul. Bogdanowicza.
 • Piątek 14 stycznia: Kraśnicka,  ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Czarkowskiego, ul. Jezierskiego, ul. Frankowskiego, ul. Parady, ul. Błońskiego, ul. Jankowskiego, ul. Romanowskiego, ul. Molickiego, ul. Barszczewskiego.

 

 1. W piątek, 14 stycznia, zakończymy wizytę duszpasterską w tych domach, które były zgłoszone wcześniej w deklaracjach. Gdyby jeszcze ktoś chciał, to dziś i jutro można to jeszcze zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Grafik poszczególnych ulic na ten tydzień jest umieszczony w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej parafii. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00.

 

 1. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w najbliższą sobotę 15 stycznia. Informacje dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii.

 

 1. Od jutra do piątku do godz. 15.00 w ramach Akcji Makulatura na Misje, będzie podstawiony kontener na makulaturę. Zachęcamy do noworocznego czyszczenia domów ze zbędnego papieru.

 

 1. W ramach XI edycji koncertów Bliżej Żłóbka, w przyszłą niedzielę, 16 stycznia o godzinie 19.15 w kościele, świąteczny koncert MateO – „KOLĘDY NARODÓW” – OPOWIEŚĆ O NARODZENIU PAŃSKIM. W czasie koncertu usłyszymy kolędy z najodleglejszych zakątkach świata oraz znane polskie kolędy. Informacje szczegółowe na stronie internetowej.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Po co Jezusowi chrzest? Natomiast tygodnik Niedziela jest bardzo obszerny, ale polecamy chociażby artykuł: Jako naszym winowajcom. Na stolikach są wyłożone do wzięcia folderki z kalendarium parafii na rok 2022.

 

 1. Dziękujemy Wam kochani Parafianie i Przyjaciele Poczekajki za każde dobro, za wszelkie wsparcie materialne. Polecamy Was opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. i Komunii z Jezusem umacnia Was do dawania świadectwa wiary i miłości wobec innych. 

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Teresa Czesława Słupna z ul. Krasińskiego, Walerian Paszko z ul. Skrzetuskiego; Jerzy Cieślik z ul. Kruka. Dołączamy do naszej modlitwy zmarłego Hieronima Dębowczyka, który kiedyś posługiwał w naszej parafii jako kościelny.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….