II NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO - 02.01.2022 r.

 1. Od jutra rozpoczniemy tradycyjną wizytę duszpasterską. Przypominamy, że w tym roku chodzimy tylko na wyraźne zaproszenie gospodarzy domu, według wcześniej złożonej deklaracji. Kto do tej pory nie złożył deklaracji, prosimy już nie składać, bo powoduje to wielkie zamieszanie w organizacji wizyty duszpasterskiej. Po zakończeniu można będzie jeszcze poprosić o wizytę duszpasterską.
 2. Rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej od godz. 16.00, i tylko w tzw. dni robocze, bez sobót. 
 • Poniedziałek 3.01 rozpoczniemy na Osiedlu Sienkiewicza: ul. Skrzetuskiego oraz ul. Zana blok 13
 • Wtorek 4 stycznia: ul. Juranda oraz ul. Wołodyjowskiego.
 • Środa 5 stycznia: ul. Irydiona, ul. Namysłowskiego, ul. Struga oraz ul. Krasińskiego blok nr 3.
 • Piątek 7 stycznia: ul. Leonarda oraz ul. Krasińskiego blok nr. 12.
 • W następny poniedziałek, 10 stycznia: pozostałe bloki ul. Krasińskiego, czyli: 6, 10, 16, 18 oraz ul. Dragonów bloki nr 3, 8, 14 oraz ul. Herbowa bloki nr 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

 

 1. Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony również w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.
 2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. „Święto Trzech Króli”. Porządek tego dnia niedzielny. Jest to święto obowiązkowe. Przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć poświęconą kredę i kadzidło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów litery C M  B, przedzielone małymi krzyżami, dodając rok 2022, co jest skrótem łacińskiej formuły “Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom” na obecny rok. Te znaki na drzwiach naszego domu będą widocznym świadectwem naszej więzi z Kościołem Katolickim. Ofiary złożone tego dnia na tace będą przeznaczone na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Zakonu Braci Mniejszych  Kapucynów.
 3. Spotkanie pielgrzymkowe grupy nr 3 odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00, a następnie opłatek w Kuźni.
 4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Istotą tego dnia jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa, a nie sama spowiedź. Spowiedź można odbyć wcześniej. W związku z tym, że tego dnia jesteśmy na wizycie duszpasterskiej, i jest to w większości szkół dzień wolny, dzieci, które obchodzą I Piątki, zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a spowiedź jeśli potrzeba od godz. 17.30.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na XI cykl Koncertów „BLIŻEJ ŻŁÓBKA”. Koncerty odbędą się w kościele na Poczekajce. Zapraszamy na wspólne rodzinne kolędowanie w przyszłą niedzielę, 9 stycznia, na godz. 14.15. Kolędowanie poprowadzi The Fedor Family. Jest to lubelska śpiewająca rodzina, uzdolniona muzycznie, która rozwija swoją działalność od 2000 r. Kolędowanie poprzedzą bezpłatne warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, które odbędą się 7 stycznia (piątek) od godziny 16.00 w amfiteatrze na Poczekajce, poprowadzone przez Rodzinę Fedorów. Uczestnicy warsztatów w czasie niedzielnego koncertu wspólnie wykonają kolędy i pastorałki z “The Fedor Family”. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania. Natomiast 16 stycznia o godzinie 19.15. Świąteczny koncert MateO – „KOLĘDY NARODÓW” – OPOWIEŚĆ O NARODZENIU PAŃSKIM. W czasie koncertu usłyszymy kolędy z najodleglejszych zakątkach świata oraz znane polskie kolędy. Informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii. 
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupy najstarszej, przygotowującej się od wiosny, w niedzielę 9 stycznia rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 13.00, po niej wspólne kolędowanie w kościele, następnie krótkie spotkanie w sali zwanej Kuźnią. Spotkanie w sali będzie miało formę agapy.
 3. POCZYTAJKA dzisiaj czynna do godz. 14.30. Polecamy ciekawe artykuły w prasie katolickiej. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, w którym są 2 artykuły o Poczekajce oraz dodatek Biblia audio, część I, czytana przez znakomitych polskich aktorów. Są również nowe miesięczniki Miłujcie się i wiele innych czasopism.
 4. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne otrzymane od Pana Boga i ludzi w minionym roku. Życzymy Wam jako wspólnota Braci Mniejszych Kapucynów dobrego roku 2022, pełnego znaków Bożej Opatrzności i wszelkiej pomyślności, życzymy również odwagi w pokonywania wszelkich trudności. Niech czuwa nad Wami wszystkimi opieka Świętej Rodziny.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Stefańska z ul. Irydiona; Józef Jędrejasik z ul. Wołodyjowskiego; Jan Szymoniuk z ul. Zana; Antoni Gromaszek z ul. Krasińskiego; Danuta Maria Wasilczyk z ul. Leonarda . Polecamy w naszej modlitwie wszystkich zmarłych z parafii w minionym roku, a są to 192 osoby. (W 2020 – 163 osoby). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….