NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 26.12.2021 r.

 1. Dziękujemy za czas Adwentu, za renowacje misji parafialnych. Wszystkim Braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, za sprawowanie Eucharystii, za głoszenie słowa Bożego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju kościoła, za udekorowanie choinek, za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej, za wszelkie prace z tym związane. Szczególnie dziękujemy panu Michałowi z całą ekipą, pani Marii, pani Ani, panu Krzysztofowi, br. Markowi i braciom z formacji początkowej. Dziękujemy panu Konradowi, organiście za poranny śpiew Godzinek i podczas Mszy oraz s. Kamili za pomoc w śpiewie.
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.oo. A wieczorem nabożeństwo uzdrowienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po Mszy nabożeństwo.
 3. W piątek zakończenie roku 2021. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a o godzinie 18.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie „starego roku”. O północy zapraszamy chętnych na Mszę noworoczną. Od godz. 23.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do rozpoczęcia Mszy św.  
 4. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku, 31 grudnia 2021 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
 5. W sobotę 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek nowego roku. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za uroczyste odśpiewanie  lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej mocy na nowy rok. Dzień 1 stycznia jest również Światowym Dniem modlitwy o pokój.
 6. Spotkanie Członków Żywego Różańca w drugą niedzielę miesiąca, czyli 9 stycznia. Będzie to jednocześnie spotkanie kolędowe dla wszystkich chętnych. Zapraszamy wtedy na godz. 14.30 do wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd. Grający na różnych instrumentach niech je ze sobą przyniosą, aby włączyć się we wspólne kolędowanie, czyli granie i śpiewanie Jezusowi.  Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych.
 7. Informacje odnośnie wizyty duszpasterskiej będą podane w przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę stycznia.
 8. Wszystkim Rodzinom dziękujemy za ich obecność w parafii, za każde dobro świadczone sobie wzajemnie, za trwanie w jedności, za podejmowaną troskę o poczęte życie, za trud wychowania dzieci, codzienną modlitwę, pracę i miłość. Niech wszelkie trudności i obawy pomaga Wam przezwyciężyć życzliwa opieka Świętej Rodziny. Niech towarzyszy Wam nieustanne błogosławieństwo Dzieciątka Jezus.  
 9. Dziękujemy Wam wszystkim Bracia i Siostry, kochani Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy Poczekajki za wszelkie dobro, za wsparcie materialne kościoła, klasztoru i seminarium, za wszelką troskę duchową i materialną. Życzymy Wam obfitości Bożych darów i polecamy Was wszystkich opiece św. Rodziny.
 10. W tym tygodniu POCZYTAJKA czynna tylko w środę od 17.00 do 19.00 oraz będzie czynna w niedzielę 2 stycznia do 14.30. Jest nowy numer Miłujcie się i inne miesięczniki na styczeń. Na stolikach mamy świąteczne wydanie naszej gazetki parafialnej Zwiastun. Zachęcamy do czytania.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu: Stanisław Holko z ul. Toczyskiego, Andrzej Krzysztof Sągolewski z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….