III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE - 12.12.2021 r.

 1. Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które tradycyjnie są odprawiane na pierwszej Mszy porannej w dni powszednie, czyli o godz. 6.30. Przed Mszą roratnią, o godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Roraty przynośmy świece lub lampiony. Dzieci i młodzież zapraszamy również na Roraty na 6.30. W tym tygodniu jeszcze zapraszamy dzieci od poniedziałku do piątku na mały poczęstunek do kawiarenki po Mszy św.   
 2. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jeszcze dzisiaj w wejściu kościoła będzie można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 7 lub 18 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Lubelskiej.
 3. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii POCZEKAJKA zaprasza na ostatnie wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” na Widowisko “Kolejka po wolność” w wykonaniu Teatru Piosenki z Warszawy z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, którego rocznica przypada jutro. Muzyczną część widowiska wypełnią piosenki Romana Kołakowskiego, Jacka Kaczmarskiego, Jana Krzysztofa Kelusa i innych twórców tamtego okresu. Widowisko dzisiaj o godz. 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny.
 4. Opłatki na wieczerzę wigilijną można wciąż nabyć w zakrystii, kancelarii lub przy furcie klasztornej. Pamiętajmy także o naszych starszych sąsiadach, czy ludziach schorowanych, którzy nie wychodzą z domu. Można im zrobić prezent i zanieść taki opłatek.
 5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jutro 13 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy nabożeństwo fatimskie.
 6. Katechezy z cyklu Dziesięć Słów dopiero po Świętach. W ten wtorek i w następny nie będzie katechezy.
 7. We czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus i bezpośredni okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 8. Osoby chore i starsze przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Osoby samotne lub ubogie, jeśli potrzebują jakiejś pomocy, również prosimy o telefon.
 9. Na stronie internetowej można pobrać deklaracje w związku z wizytą duszpasterską. Zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa wizyta duszpasterska w domach rodzinnych, może się odbyć tylko na zaproszenie, dlatego jeśli ktoś wyraża taką wolę, to prosimy o złożenie podpisanej deklaracji do niedzieli 19 grudnia.
 10. Od przyszłej niedzieli do środy 22 grudnia misjonarze rozpoczną w naszej wspólnocie parafialnej renowację misji. Program będzie następujący: w niedziele bez zmian, natomiast od poniedziałku do środy Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 19.30. Msza dla chorych dodatkowo w środę o godz. 11.00. Prosimy o zaplanowanie sobie czasu na sakrament pokuty i pojednania, dar misyjnego słowa i na wspólną Eucharystię.
 11. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Dusza ludzka jest nieśmiertelna… Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Koniec czasówStrachem podszyty.
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary materialne i za wszelkie dobro. Niech adwentowy czas oczekiwania będzie pełen łaski Bożej i Bożego błogosławieństwa. Polecamy Was wszystkich wstawiennictwu Niepokalanej.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Anna Kimaczyńska z ul. Irydiona; Krystyna Maria Błazikowska z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…