II NIEDZIELA ADWENTU - 05.12.2021 r.

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki dobrowolnych ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Puszki znajdują się przy wyjściu z kościoła. Dziekujemy za każdą ofiarę materialną. 
 3. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – dzisiaj i w przyszłą niedzielę w wejściu głównym kościoła będzie można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 7 lub 18 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Lubelskiej.
 4. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w środę 8 grudnia. Porządek tego dnia świąteczny, czyli: 6.30; 7.30; 8.30; 10.00; 16.30 i 18.00. Ten dzień dodatkowo jest bogaty w inne nabożeństwa: o 12.00 nabożeństwo GODZINA ŁASKI; o 19.00 starożytny hymn ku czci Bogurodzicy Akathistos. Zapraszamy serdecznie!
 5. Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 6. Osoby chore i starsze przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Osoby samotne, ubogie, jeśli potrzebują jakiejś pomocy, czy nawet zwykłego porozmawiania, również prosimy o kontakt.
 7. Osoby, które chcą wziąć udział w Wigilii dla Samotnych prosimy o zgłaszanie tego do przyszłej niedzieli, czyli do 12 grudnia.  
 8. Opłatki po parafii zostały rozniesione przez naszych braci z formacji początkowej. Dziękujemy im  za bardzo sprawną akcję. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii, kancelarii lub na furcie.
 9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone deklaracje w związku z wizytą duszpasterską. Zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa wizyta duszpasterska w domach rodzinnych, może się odbyć tylko na zaproszenie, dlatego jeśli ktoś wyraża taką wolę, to prosimy o złożenie podpisanej deklaracji do niedzieli 19 grudnia.
 10. POCZYTAJKA zaprasza po ciekawe książki na prezenty dla dzieci i młodzieży, są już nowe miesięczniki na grudzień dla dzieci i dorosłych. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela artykuł: O trudnościach w czytaniu Biblii. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Jestem gotów na wszystko.
 11. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony, za Waszą obecność, za wspieranie różnych dzieł charytatywnych. Ks. Jerzy Krawczyk, moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie dziękuje za przeprowadzoną zbiórkę na Centrum Formacji, i informuje, że zebrał kwotę 16 230 zł, 10 euro i 50 kopiejek. Dziękujemy również wszystkim „Pomocnikom św. Mikołaja” za wsparcie dla dzieci, a Stowarzyszeniu PPP za zorganizowanie tej pomocy podczas wydarzenia „św. Mikołaj na Poczekajce”. Na ten nowy tydzień, życzmy Wam wszystkim mocy i miłości Bożej oraz polecamy Was wszystkich Niepokalanemu Sercu Maryi.  
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kacper Orzechowski z ul. Krasińskiego; Marian Szczepan Beć z ul. Wołodyjowskiego; Marek Czerwonka z ul. Herbowej; Danuta Helena Gzik z ul. Leonarda; Krystyna Małysz  z ul. Juranda.  Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….