I NIEDZIELA ADWENTU - 28.11.2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które tradycyjnie będą odprawiane na pierwszej Mszy porannej w dni powszednie, czyli o godz. 6.30. Roraty poprzedzać będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, na które zapraszamy na godz. 6.05. Na Roraty przynośmy świece lub lampiony. Roraty są dla wszystkich, również dzieci zapraszamy na Roraty na 6.30, razem z rodzicami lub opiekunami. Po Mszy roratniej dzieci zapraszamy na mały poczęstunek do kawiarenki.
 2. Jutro Kościół rozpoczyna nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dobry czas na pogłębienie naszej duchowej relacji do Matki Najświętszej, a przez Nią do Chrystusa. Modlitwy nowennowe na Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 18.00.
 3. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu przypadają imieniny naszych współbraci: br. Andrzeja Derdziuka, profesora KULu i duszpasterza wielu grup, br. Andrzeja Krawczyka, kapelana szpitala oraz br. Andrzeja Cebuli, ekonoma klasztoru i przede wszystkim duszpasterza dzieci. Msza św. za solenizantów będzie sprawowana we wtorek o godzinie 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i polecamy naszych solenizantów również Waszej modlitwie.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. W czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W I piątek, wyjątkowo w tym miesiącu, kiedy rano są Roraty, dzieci zapraszamy na spowiedź od 16.30, a o godz. 17.00 będzie udzielana Komunia św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa ( bez Mszy św.) W sobotę zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja pierwszo-sobotnia i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się od kwietnia do sakramentu bierzmowania w czwartek 2 grudnia o godz. 19.00 w kościele.
 6. Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na otwarty dzień skupienia w sobotę 4 grudnia od godz. 9.30 w starym kościele.
 7. W tym roku, zamiast rekolekcji adwentowych, będzie przeprowadzona tzw. Renowacja Misji Świętych, od IV niedzieli Adwentu, czyli od 19 do 22 grudnia. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie.
 8. Pielgrzymka Adwentowa do 3 Sanktuariów Maryjnych Lublina, w tym roku odbędzie się w zwyczajnej formie, w pierwszą, drugą i trzecią sobotę grudnia. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych w gablocie PIELGRZYMKI.
 9. W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty, nasi bracia z formacji początkowej będą roznosić po parafii opłatki na wieczerzę wigilijną. Początek roznoszenia od godz. 17.00. W sobotę od godz. 10.00. Porządek dostępny również na stronie internetowej i w gablotach ogłoszeń.   
 10. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane w naszej parafii wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny będzie można wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 11. Trwa akcja „Pomocnik świętego Mikołaja”- zachęcamy do jej wsparcia. Można to zrobić jeszcze dziś na dwa sposoby: ufundować paczkę dla jednego dziecka w Sekretariacie Świętego Mikołaja, znajdującym się w kawiarence (koszt 100 zł) lub nabyć nasz parafialny kalendarz – cegiełkę, przy wyjściu głównym z kościoła (koszt 10 zł). Kalendarz może być dodatkiem do przygotowywanych świątecznych prezentów. W sekretariacie wzorem lat ubiegłych Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do udziału w wydarzeniu „Święty Mikołaj na Poczekajce”, które odbędzie się w sobotę 4 grudnia w amfiteatrze.
 12.  Zapraszamy również na Wigilię dla Samotnych nowe osoby, które może w ostatnim czasie zostały dotknięte samotnością. Zgłoszenia do niedzieli 12 grudnia.
 13. POCZYTAJKA zaprasza po ciekawe książki na prezenty dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, adwentowy numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun. Redakcji Zwiastuna składamy gorące podziękowania za pracę, twórczość, coraz większy profesjonalizm w redagowaniu i życzymy dalszych pomysłów i Bożego błogosławieństwa. 
 14. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii POCZEKAJKA zaprasza na ostatnie wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – Widowisko “Kolejka po wolność” w wykonaniu Teatru Piosenki z Warszawy z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Widowisko w przyszłą niedzielę 12 grudnia, w amfiteatrze.                 
 15. Dziękujemy Wam wszystkim Bracia i Siostry za wszelkie wsparcie duchowe i materialne, za dobro i życzliwość, za ofiary składane na kościół i klasztor. Wyrażamy naszą wdzięczność modlitwą i Mszą św. za parafian i dobrodziejów. Na ten nowy tydzień i na czas Adwentu niech Pan obdarzy Was sercem pełnym radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Barbara Kowalska z ul. Leonarda; Halina Hieronima Wąsikowska z ul. Herbowej; Witold Woliński z ul. Magierskiego; Krzysztof Saniawa z ul. Barszczewskiego; Wiesław Soroczan z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….