Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży w diecezji. Eucharystia dla młodych i z młodymi dzisiaj w par. św. Józefa o godz. 19.00. Następnie „Silent Disco” – uwielbienie i spotkanie ewangelizacyjne. Zapraszamy młodych.
  2. Przed nami ostatni tydzień listopada i wspólnej modlitwy za zmarłych. W tym tygodniu będą czytane „wypominki” z Osiedla Sienkiewicza. Za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.25 i w czasie Mszy św. o godz.18.00. Można jeszcze dołączyć zmarłych, kartki „wypominkowe” są wyłożone na stolikach. 
  3. Kolejna katecheza z cyklu „Dziesięć Słów” we wtorek po Mszy wieczornej.
  4. Nabożeństwo Uzdrowienia w najbliższy czwartek 25 listopada. Najpierw Msza św. o godz. 18.00, następnie nabożeństwo. 

5. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W pierwszym tygodniu Adwentu bracia klerycy i ponowicjusze będą roznosić opłatki wigilijne po parafii.

6. Trwa akcja „Pomocnik świętego Mikołaja”– zachęcamy do jej wsparcia. Można to zrobić dziś lub w następną niedzielę na dwa sposoby: ufundować paczkę dla jednego dziecka w Sekretariacie Świętego Mikołaja, znajdującym się w kawiarence (koszt 100 zł) lub nabyć nasz parafialny kalendarz – cegiełkę (koszt 10 zł) – przy wyjściu głównym z kościoła. Kalendarz może być dodatkiem do przygotowywanych świątecznych prezentów. W sekretariacie wzorem lat ubiegłych Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do udziału w wydarzeniu „ Święty Mikołaj na Poczekajce” które odbędzie się w sobotę 4 grudnia w amfiteatrze.

7. Akcja „Makulatura na misje” w tym tygodniu wyjątkowo nie od poniedziałku, tylko od wtorku do piątku. Kontener będzie podstawiony obok kancelarii. Prosimy tylko o zachowanie porządku przy wrzucaniu makulatury i dziękujemy.  

8. Z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej, naszemu organiście, panu Konradowi, który jednocześnie obchodzi dzisiaj swoje imieniny, składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Dziękujemy również wszystkim śpiewającym: diakoniom muzycznym, kantorom,  scholi dziecięcej Barka,  wszystkim śpiewającym psalmy podczas liturgii i życzymy obfitości darów Bożych i ciągłego zapału oraz  zdrowia w śpiewaniu na chwałę Bogu.

9. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Czy Chrystusa można ogłosić Królem Polski? Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Kryzys, który potrwa.

10. Na dzień dzisiejszy została wysłana prośba Przewodniczącego Episkopatu Polski do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy. Jest to akcja Caritas Polska. Wychodząc z kościoła można ten cel wesprzeć dobrowolną ofiarą.

11. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru, za wszelkie ofiary duchowe. Niech Chrystus króluje w Waszych sercach przez wiarę i miłość, i to wszystko wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Daniela Jakubaszek z ul. Juranda; Anna Stanisława Drzewiecka z ul. Herbowej; Stanisław Skiba z ul. Skrzetuskiego; Anna Szymuś z ul. Wołodyjowskiego; Marzena Jolanta Jach z ul. Krasińskiego; Anna Madoń z ul. Ruckiego. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….