XXXII Niedziela Zwykła - 07.11.2021 r.

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, dzisiaj o godz. 1500
 2. W parafii trwają katechezy „Dziesięć Słów” w oparciu o Dekalog. Katechezy we wtorki po Mszy wieczornej. Prowadzone są również katechezy drogi neokatechumenalnej. Te katechezy są w starym kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 1900.
 3. W czwartek 11 listopada, przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Porządek Mszy św. częściowo świąteczny, czyli: 630, 730, 830, 1000 i 1800. Niech ten dzień zachęci nas do szczególnej modlitwy za Ojczyznę.  Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych, aby w ten sposób manifestować nasze Narodowe Święto Niepodległości.
 4. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził br. Marcin Jurek, który w naszej wspólnocie pełni różne posługi i prace. Msza św. w jego intencji w czwartek o godz. 6 30. Polecamy go również Waszej modlitwie i zapraszamy na Mszę św.
 5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę 13 listopada na Msze św. z Nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00, a następnie nabożeństwo fatimskie.
 6. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w przyszłą niedzielę o godz. 1430, o ile dzieci nie będą na kwarantannie.  
 7. Przez cały listopad Różaniec za zmarłych o godz. 1725. O godz. 1800 jest odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych z Osiedla Konstantynów. Kartki wypominkowe są jeszcze wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła, można je wciąż składać w zakrystii.
 8. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – Na „Zaduszki artystyczne” w wykonaniu zespołu PAWKIN. Zapraszamy dzisiaj, o godz. 1915, do amfiteatru. Wstęp wolny.
 9. Włączając się w obchody 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy na koncert z udziałem Orkiestry Wojskowej w Lublinie w niedzielę 14 listopada do amfiteatru na godzinę 1915.
 10. POCZYTAJKA zaprasza, po ciekawe książki Wandy Półtawskiej oraz o Stefanie Wyszyńskim. Są już nowe miesięczniki na listopad również dla dzieci.
 11. Dzisiaj przy wyjściu ze świątyni można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Natomiast przed kościołem wolontariusze z Ukrainy zbierają potrzebne artykuły dla dzieci z sierocińca w Tarnopolu. Dziękujemy za wszelką pomoc im udzieloną.
 12. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił ks. Atilla Honti, dyrektor i dyrygent Pueri Cantores Lublinenses. Będzie wtedy również możliwość nabycia nowej płyty zatytułowanej “Missa Dominicalis”.
 13. Dziękując Panu Bogu za wszelkie dobro uczynione wobec każdego z nas, wobec każdej naszej rodziny, wobec całej naszej Ojczyzny, prosimy również o zbawienie wieczne dla zmarłych, niech dobry Bóg da im nagrodę życia wiecznego. A Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa pokoju i pomyślności.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Z ul. Jankowskiego; Dariusz Spaczyński; z ul. Juranda Jerzy Teresiński i Czesława Malczak; z ul. Herbowej; Marian Sokół i Jan Kaucha; z ul. Wołodyjowskiego Jan Szymuś. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….