XXX Niedziela Zwykła - 24.10.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na misje prowadzone przez braci kapucynów prowincji warszawskiej. Dziękujemy Wam serdecznie za to ciągłe i hojne wspieranie misji.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 młodzież rozpocznie uroczyste przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 3. Przed nami ostatni tydzień października. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe na 17.30, a dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek, w środę i czwartek na 16.30. W Tygodniu Misyjnym będziemy szczególnie modlić się za misje, misjonarzy, o nowe powołania misyjne i o ducha misyjnego dla nas.
 4. Katecheza „Dziesięć Słów” we wtorek po Mszy wieczornej. Zapraszamy serdecznie na ten cykl systematycznych katechez w oparciu o DEKALOG. Katechezy można również słuchać na kanale YouTube „Projekt Kapucyński”. Katechezy braci z drogi neokatechumenalnej w poniedziałki i czwartki w starym kościele o godz. 19.00
 5. Zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia we czwartek 28 października. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Eucharystia o godz. 18.00, a potem dalszy ciąg nabożeństwa.  
 6. Domowa Szkoła im. Dzieci z Fatimy zaprasza na kolejne spotkanie Akademii Rodzica. Temat spotkania: “Dziecko w labiryncie popkultury i idoli. Drodzy rodzice – damy radę!”. Gość specjalny: Małgorzata Nawrocka. Prowadzenie: Andrzej Mierzejewski (z kabaretu Smile). Spotkanie w amfiteatrze 28 października o godz. 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 7. W przyszły poniedziałek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek w naszym kościele niedzielny. Jest to uroczystość obowiązkowa. A we wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św. podamy za tydzień.
 8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane „wypominki”: I tydzień listopada zmarli z osiedla Błonie, II tydzień zmarli z osiedla Konstantynów, III tydzień zmarli z Osiedla Krasińskiego i IV tydzień zmarli z osiedla Sienkiewicza. Przez cały listopad za tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.
 9. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – na koncert muzyki filmowej w wykonaniu Street Quintet z udziałem Ronji. Koncert dzisiaj (niedziela) o godz. 19.15 w amfiteatrze.
 10. Zapraszamy do POCZYTAJKI.  Można tam wciąż nabyć nasz parafialny kalendarz na 2022 rok. Zapraszamy również do odnowionej Biblioteki parafialnej. Czynna w niedziele od 9.30 do 13.00. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Ewangelia wśród latających kul. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Prosto z beczki oraz To nie jest dywanik – rozmowa z bp Adamem Babem  o szczegółach wizyty ad limina. Jest również nowy numer Miłujcie się. 
 11. Koło Fotograficzne zaprasza dzisiaj do galerii w amfiteatrze na wystawę poplenerową „Kresy Wschodnie – historia i teraźniejszość”. Wystawa po każdej Mszy św. od godz. 9.30.
 1. Dziękujemy za wszelkie dobro, za modlitwę oraz za wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru, które wzrastają z powodu okresu grzewczego. Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom Boże błogosławieństwo wypełnione zdrowiem, pokojem i radością.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Janusz Gąsiorowski z ul. Herbowej; Bogusław Barczan z ul. Leonarda; Bożena Chudy z ul. Irydiona; Stanisław Witold Lots z ul. Śnieżyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..