XXIX Niedziela Zwykła - 17.10.2021 r.

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec jest odpowiedzią na gorącą prośbę Matki Bożej o modlitwę. Zachęcamy do codziennego różańca. W kościele różaniec codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Jutro swoje imieniny będzie obchodził br. Łukasz Podsiadły, wikariusz parafii i duszpasterz. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w jego intencji jutro na godz. 6.30, i polecamy go również Waszej modlitwie.

 

 1. Katecheza „10 Słów” we wtorek po Mszy wieczornej. Zapraszamy serdecznie na ten cykl systematycznych katechez w oparciu o DEKALOG.

 

 1. W piątek 22 października przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Jednocześnie tego dnia wypada również co miesięczna nowenna do św. Rity. Intencje za wstawiennictwem św. Rity będą odczytane przed różańcem o godz. 17.15.

 

 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek 22 października o godz. 19.00.

 

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio w sobotę 23 października o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy za wstawiennictwem o. Pio można składać w zakrystii, również będą odczytane przed różańcem.

 

 1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane „wypominki”: I tydzień listopada zmarli z osiedla Błonie, II tydzień zmarli z osiedla Konstantynów, III tydzień zmarli z Osiedla Krasińskiego i IV tydzień zmarli z osiedla Sienkiewicza. Przez cały listopad za tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił br. Krzysztof Dudziak, z równoczesnym zaproszeniem na katechezy drogi neokatechumenalnej.

 

 1. Rekolekcje dla studentów „Na dobry początek” odbędą się w dniach 20 – 22 października. Spotkania w dużym kościele o godz. 19.30. Informacje szczegółowe na plakatach. 
 2. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – na koncert muzyki filmowej w wykonaniu Street Quintet z udziałem Ronji. Koncert w niedzielę 24 października o godz. 19.15 w amfiteatrze.
 3. POCZYTAJKA czynna od godz. 8.00 do 14.30. W POCZYTAJCE można wciąż nabyć nasz parafialny kalendarz na 2022 rok. Cena kalendarza 10 zł, jest to cegiełka na wsparcie dzieł prowadzonych przez parafię i stowarzyszenie. Zapraszamy również do odnowionej Biblioteki parafialnej. Czynna w niedziele od 9.30 do 13.00. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Przyszłość Kościoła? W tygodniku Gość Niedzielny artykuł:  Jest również nowy numer Miłujcie się. 
 4. Koło Fotograficzne zaprasza dzisiaj do galerii w amfiteatrze na wystawę poplenerową „Kresy Wschodnie – historia i teraźniejszość”.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone minionej niedzieli na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka wyniosła w 9864 zł.

 

 1. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego kościoła dziękujemy za wszelkie dobro, życzymy serdecznej opieki Bożej i matczynego wstawiennictwa Maryi.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Bogumiła Marianna Iwańczuk z ul. Jankowskiego, Elżbieta Szymaniak z ul. Farmaceutycznej; Zbigniew Jędrzejewski z ul. Irydiona, Daniela Lemieszek z ul. Parady. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..