XXVII Niedziela Zwykła - 03.10.2021 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy tzw. Niedzielę św. Franciszka, która ma być dniem chrześcijańskiej ekologii integralnej i dziękczynieniem Panu Bogu za wszelkie dzieło stworzenia. Tegoroczne hasło wzięte z Księgi proroka Daniela brzmi: „Niech cała ziemia błogosławi Pana”. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie tych, którzy mają jakiekolwiek zwierzęta na wspólną modlitwę i błogosławieństwo zwierząt. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 14.30 przy starym kościele. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii. 
 2. Jutro Uroczystość św. Franciszka. Porządek Mszy świąteczny, czyli godz. 6. 30; 7.30; 8.30; 10.00 oraz 18.00. Po Mszy wieczornej nabożeństwo Transitus upamiętniające śmierć Franciszka oraz Jego przejście do chwały Nieba. Zapraszamy bardzo serdecznie. Słowo Boże będzie głosił tego dnia br. Cezary Szcześniak.
 3. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na różaniec św. o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30.
 4. Klub Seniora wznawia swoją działalność i zaprasza na spotkania również osoby samotne lub niepełnosprawne. Rozpoczęcie Mszą św. we wtorek 5 października o godz. 16.00 w kaplicy fatimskiej.
 5. W środę 6 października, swoje imieniny będzie obchodził Artur Fredo, Rektor WSD naszej prowincji kapucynów oraz wikary klasztoru na Poczekajce. Polecamy go Waszej modlitwie i zapraszamy na Mszę św. w jego intencji,  w środę o godz. 6.30.
 6. Młodzież kl. VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania od kwietnia, zapraszamy na nabożeństwo połączone z sakramentem spowiedzi, w czwartek 7 października o godz. 19.00. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania, z klas VI i VII, w piątek 15 października o godz. 19.00 w amfiteatrze.
 7. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Spotkania w sali konferencyjnej. Zapisy na spotkaniu.
 8. Rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św. w roku 2022 zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 14.30.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić tzw. Dzień Papieski. Będzie wtedy możliwość wsparcia Funduszu Papieskiego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który ma być żywym pomnikiem papieskim przeznaczonym na wsparcie ubogiej, zdolnej młodzieży.
 10. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił br. Jarosław Banasiuk, gwardian klasztoru, rozpoczynając w ten sposób cykl katechez „Dziesięć Słów” w oparciu o Dekalog. Katechezy będą we wtorki po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45. Pierwsza katecheza 12 października. Katechezy będą dla wszystkich chętnych. Informacje na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 11. Uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczyć będzie Metropolita Lwowski Abp Mieczysław Mokrzycki.
 12. Grupa Teatralna działająca przy parafii zaprasza na spektakl „Człowiek, który sprzedał wieżę Eiffla”. Tym razem ze spektaklem będzie związana akcja charytatywna dla Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.  Spektakl w amfiteatrze dwa razy, 9 i 10 października o godz. 19.15.
 13. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Zapraszamy do odnowionej Biblioteki Parafialnej. Zachęcamy do lektury dobrej książki, czasopism i prasy katolickiej. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2022 rok opracowany przez Poczytajkę i Stowarzyszenie. Cena kalendarza 10 zł. Pieniądze ze sprzedaży kalendarzy zostaną przeznaczone na akcje organizowane w parafii, min. wigilia dla samotnych, Św. Mikołaj na Poczekajce.
 14. Wszystkim studentom rozpoczynającym nowy rok akademicki, również naszym braciom seminarzystom, życzymy mądrości, odwagi i otwartości na dary Ducha Świętego. Naszym Parafianom i Sympatykom dziękujemy za wszelkie ofiary na klasztor i kościół. Niech miłość Boża wypełnia wasze serca, a św. Franciszek niech Wam wszystkim wyprasza u Boga radość w pełnieniu Jego świętej woli.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Wanda Sarnicka z ul. Magierskiego; Wiesław Bukowski z ul. Leonarda; Józef Świątański z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….