XXVI Niedziela Zwykła - 26.09.2021 r.

  1. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast we wtorek 28 września o godz. 15.00. Organizatorzy, czyli Diakonia Miłosierdzia Kościoła Domowego, zapraszają jak w zeszłym roku przy Leclercku oraz przy skrzyżowaniu Al. Kraśnickiej i Boh. Monte Cassino.

 

  1. W środę Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Porządek Mszy św. tego dnia zwyczajny.

 

  1. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Zapraszamy codziennie na wspólny różaniec o godz. 17.30. Zachęcamy do tej modlitwy wszystkich, w miarę możliwości w kościele, ale także do pielęgnowania modlitwy różańcowej w rodzinach. Różaniec dla dzieci będzie o godz. 16.30 we wtorki, środy i czwartki.

 

 

  1. Trwa Nowenna przed  Uroczystością św. Franciszka. Zapraszamy codziennie na godz. 17.00  na Godzinki o św. Franciszku, następnie modlitwy nowennowe, różaniec i Msza św. o godz. 18.00. Porządek ten będzie trochę zmieniony w I piątek miesiąca, dlatego, że wtedy zapraszamy dzieci na spowiedź  od godz. 16.00, a  następnie Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, i dopiero modlitwy nowennowe.   

 

 

  1. I Sobota m-ca – Msza św. z nieszporami o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, medytacja pierwszo-sobotnia i różaniec.

 

 

  1. Uroczystość św. Franciszka w przyszły poniedziałek. Porządek tego dnia świąteczny, czyli: Msza św. o godz. 6. 30, 7.30, 8.30, 10.00 oraz 18.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę, w wigilię Uroczystości św. Franciszka, chcemy włączyć się w projekt tzw. Niedzieli św. Franciszka, która ma być dniem chrześcijańskiej ekologii integralnej i dziękczynieniem Panu Bogu za wszelkie stworzenie. Tegoroczne hasło tej niedzieli brzmi: „Niech cała ziemia błogosławi Pana”. W związku z tym, zapraszamy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek zwierzęta na wspólną modlitwę i błogosławieństwo zwierząt. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 14.30 przy starym kościele. Szczegółowy program na plakatach i na stronie internetowej.

 

  1. Przypominamy, że do końca września trwają zapisy dzieci do I Komunii św. oraz zapisy młodzieży do sakramentu bierzmowania klas VI i VII.

 

  1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką oraz ciekawą książkę o Prymasie Wyszyńskim i Przewodnik po Lubelszczyźnie Jego śladami. W przyszłą niedzielę będą dostępne i rozprowadzane przed kościołem kalendarze na nowy 2022 rok, przygotowane przez POCZYTAJKĘ i Stowarzyszenie,  jako kalendarze z Poczekajki, ze zdjęciami naszego kościoła.  

 

  1. Na ten nowy tydzień, niech  Bóg obdarzy Was wyobraźnią  miłosierdzia oraz otworzy serca na swoje dary. Polecamy Was wszystkich w tym tygodniu szczególnej opiece św. Franciszka.