XXV Niedziela Zwykła - 19.09.2021 r.

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w środę o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii. Będą odczytane na początku wspólnego różańca o godz. 17.15.
 2. W czwartek 23 września przypada liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na tzw. Triduum, czyli duchowe przygotowanie przed tą uroczystością. Wtorek, środa i czwartek najpierw różaniec z rozważaniem tajemnic według św. o. Pio, a następnie Msza św. o godz. 18.00.
 3. Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka rozpocznie się w sobotę 25 września. Najpierw Godzinki o św. Franciszku o godz. 17.00,  następnie modlitwy nowenny, różaniec i Msza św. o godz. 18.00. 
 4. Do końca września w kancelarii można zapisywać do I Komunii św. dzieci z naszej parafii, które chodzą do innych szkół, niż szkoły znajdujące się na terenie parafii, a chcą przystąpić do I Komunii w naszej parafii. Pierwsza Msza św. i spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci w niedzielę 10 października o godz. 14.30.
 5. Zapisy młodzieży do sakramentu bierzmowania również do końca września. Zapisują się we wrześniu uczniowie  klas VI i VII. Zapisy w kancelarii. Spotkanie organizacyjne w październiku.  
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież do Oazy. Spotkania w piątki o godz. 18.00 w salce pod kościołem. Wejście przy kancelarii.
 7. Uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej w sobotę 25 września w katedrze o godz. 11.00.Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy św. z katedry.
 8. Kameralny „Wieczór uwielbienia” prowadzony przez Mate.O, dzisiaj w amfiteatrze o 19.15. Informacje dla zainteresowanych  na stronie internetowej i na plakatach.
 9. W niedzielę 3 października chcemy włączyć się w projekt tzw. Niedzieli św. Franciszka, która ma być dniem chrześcijańskiej ekologii integralnej i dziękczynieniem Panu Bogu za stworzenie. Tegoroczne hasło tej niedzieli brzmi: „Niech cała ziemia błogosławi Pana”. W związku z tym, chcemy zaprosić wszystkich, którzy mają jakiekolwiek zwierzęta na wspólną modlitwę i błogosławieństwo zwierząt. Spotkanie byłoby na zewnątrz, przy starym kościele. Szczegóły podamy za tydzień.
 10. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. Dziękujemy za wszystkie świadectwa spotkań z bł. Kard. Stefanem Wyszyńskim, które zostały przesłane do Zwiastuna. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
 11. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół i klasztor. Życzymy Wam nieustannego wzrostu w wierze oraz w miłości do siebie wzajemnie i do Boga. Niech Pan obdarzy Was pokojem i sprawia pokój w Waszych rodzinach.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Wiesław Hołowiecki z ul. Wołodyjowskiego; Artur Nykiel z ul. Romanowskiego oraz Halina Dębowczyk związana z Poczekajką najpierw jako parafianka, a potem sympatyczka. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….
 13.