XXIV Niedziela Zwykła - 12.09.2021 r.

 1. Od dzisiaj Kościół w Polsce cieszy się z nowych błogosławionych: Matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy Panu Bogu za ten dar nowych błogosławionych, których możemy prosić o wstawiennictwo przed Bogiem.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Dziękujemy szczególnie tym, którzy biorą bezpośredni udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży, czyli przede wszystkim rodzicom, następnie babciom i dziadkom, wychowawcom, katechetom, duszpasterzom, animatorom różnych grup. Niech Duch Święty dodaje Wam nieustannie cierpliwej miłości, mądrości oraz odwagi i wytrwałości w misji wychowania i przekazu wiary młodemu pokoleniu.  
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy czuwanie fatimskie zakończone procesją z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Św. Porządek dnia zwyczajny. Tego dnia będą jednak zbierane ofiary na tace z przeznaczeniem na Ziemię Świętą, mające zastąpić ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek. W tym roku zostało to przeniesione właśnie na święto Podwyższenia Krzyża, a nie było tej zbiórki w Wielki Piątek.
 5. Do końca września trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Dzieci z naszej parafii, które chodzą do innych szkół, niż szkoły znajdujące się na terenie parafii, a chcą przystąpić do I Komunii w naszej parafii zapisują się w kancelarii, pozostałe dzieci u katechetów w szkołach. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej. Jest zmiana co do pierwszej Mszy św. i spotkania organizacyjnego, które będzie w niedzielę 10 października o godz. 14.30.
 6. Zapisy młodzieży do sakramentu bierzmowania również do końca września. Od tego roku przechodzimy na 3 letni cykl przygotowania. Zapisują się we wrześniu uczniowie  klas VI i VII. Zapisy w kancelarii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się na początku października. Termin spotkania będzie podany później.
 7. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania Oazy młodzieżowej i Dzieci Bożych. Rozpoczęcie roku w najbliższy piątek. Najpierw zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00, a potem spotkanie organizacyjne.
 8. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii w sobotę  09 października o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Grafik spotkań dla narzeczonych jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 9. Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na wyjazd na Jasną Górę na czuwanie nocne w sobotę 25 września. Zapisy w zakrystii.
 10. Po wakacyjnej przerwie wznowiła swoją działalność Poradnia Rodzinna, w której porady są bezpłatne. Zachęcamy do korzystania z porad specjalistów: w poniedziałki porady prawników, we wtorki i czwartki psychologów, w środy spotkania dla narzeczonych. Biuro Radia Maryja czynne w każdą niedzielę do 13.00. Zapraszamy również do odnowionej Biblioteki Parafialnej, która będzie czynna w niedziele od 9.30 do 13.00.
 11. POCZYTAJKA już czynna w środy i piątki od 17.00 do 19.00, w niedzielę od 8.00 do 14.30. W POCZYTAJCE do nabycia podręczniki do religii oraz prasa katolicka, książki i pamiątki religijne. W tygodniku Niedziela dodatek o nowych błogosławionych Ludzie Boga.  W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Szczęśliwe krzyże Prymasa. Jest również nowy powakacyjny numer naszej parafialnej gazetki Zwiastun.  Zachęcamy do czytania.  
 12. Zapraszamy na kontynuację bezpłatnych zajęć „Cyfrowa Poczekajka” z obsługi Internetu, komputera i smartfona, dla seniorów i wszystkich innych, którzy nieśmiało korzystają z nowych technologii lub którzy chcą używać ich lepiej i bezpieczniej. Szczegóły w gablotach, prowadzący zajęcia udziela dodatkowych informacji i prowadzi zapisy dziś po Mszach świętych o 7.00, 8.30 i 10.00, przy wyjściu głównym z kościoła.
 13. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w ramach XIV edycji projektu „Z Kulturą do Nieba” zaprasza na improwizowany spektakl Teatru Lukla  „Lubelskie Radio Impro”. Przedstawienie odbędzie się w sobotę 18 września o godz. 18.00 w amfiteatrze.  Drugim wydarzeniem jest kameralny „Wieczór uwielbienia”  prowadzony przez  Mate.O. Zapraszamy w niedziele 19 września o godz. 19.15 do amfiteatru. Wszystkie informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii i stowarzyszenia.
 14. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy za wsparcie materialne minionej niedzieli na osoby bezdomne w wysokości 4847 i 10 euro oraz na pomoc rodzinom dotkniętym wojną w Afganistanie. Na tę pomoc uzbierano 5705 zł. 
 15. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Maryi towarzyszy Waszym troskom i radościom w codziennym życiu. Dziś przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek można wesprzeć Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.  Za to również dziękujemy.