XXIII Niedziela Zwykła - 05.09.2021 r.

 1. Spotkanie Kółek Różańcowych z racji na I niedzielę miesiąca dzisiaj o godz. 15.00 w dużym kościele.
 2. Przed kościołem wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Lublinie kwestują dzisiaj na rzecz osób bezdomnych i wychodzenia z bezdomności.
 3. W środę 8 września święto Narodzenia NMP. Porządek w naszym kościele jak w dzień powszedni. 
 4. Rozpoczęły się zapisy dzieci do I Komunii św. Dzieci, które chcą przystąpić u nas do I Komunii, a chodzą do innych szkół, niż szkoły znajdujące się na terenie parafii, zapisują się we wrześniu w kancelarii. Dzieci chodzące do szkół znajdujących się na terenie parafii zapisują się u swoich katechetów w szkołach. Terminy I Komunii na rok 2022 oraz informacje dla zainteresowanych są umieszczone na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
 5. Zapisy młodzieży do sakramentu bierzmowania również do końca września. Od tego roku przechodzimy na 3 letni cykl przygotowania. Zapisują się teraz  uczniowie  klas VI i VII. Zapisy w kancelarii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się na początku października. Termin spotkania będzie podany później.
 6. W naszej wspólnocie zakonnej w minionym tygodniu nastąpiły zmiany personalne. Dziękujemy Braciom, którzy posługiwali na Poczekajce, a którzy zostali przeniesieni na inne placówki. Są to: br. Henryk Piłat, br. Radomir Kryński, br. Franciszek Tołczyk, br. Piotr Doleżoł, br. Dariusz Polak, br. Adam Dobrodziej, br. Dariusz Bryła, br. Daniel Stelmaszek, br. Grzegorz Brzeziński, br. Piotr Krawczyk, br. Paweł Kaczorek.
 7. Bardzo serdecznie witamy nowych Braci, którzy przybyli do naszej wspólnoty. Są to: br. Marek Wółkiewicz, zakrystian, Andrzej Krawczyk, kapelan szpitala, br. Krzysztof Dudziak, ojciec duchowny seminarium, br. Cezary Szcześniak, magister ponowicjatu, br. Paweł Działa i br. Łukasz Podsiadły, nowi wikariusze parafialni. Życzymy im wielu łask Bożych i opieki Niepokalanego Serca Maryi.
 8. Dziękujemy wszystkim pątnikom za trud wczorajszej pielgrzymki do Wąwolnicy. Braciom duszpasterzom prowadzącym grupę, siostrom zakonnym, ekipie porządkowej czuwającej nad bezpieczeństwem, a szczególnie Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka za posługę wobec pielgrzymów poprzez przygotowanie i dowóz ciepłego posiłku, zapewnienie toalet i za wszelką pomoc.  
 9. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna w piątki od 17 do 19.00, a w niedziele od 8.00 do 14.30. Można tam nabyć podręczniki  szkolne do religii oraz nowe miesięczniki dla dzieci: Anioł Stróż oraz Mały Gość Niedzielny. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Oddać życie, zabrać życie.  W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Pat graniczny. Jest również Gość Extra poświęcony nowym błogosławionym Kościoła w Polsce.
 10. W przyszłą niedzielę beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Róży Czackiej założycielki ośrodka dla niewidomych w Laskach. Liturgia Mszy św. będzie transmitowana ze świątyni Opatrzności Bożej w TVP i w Telewizji TRWAM.  
 11. W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na „Fundusz Ewangelizacyjny w Środkach Społecznego Przekazu”. 
 12. Za wszelkie dobro, za ofiary składane na utrzymanie kościoła i klasztoru, serdecznie dziękujemy. Na nadchodzący tydzień Wam i Waszym bliskim życzymy otwarcia się na działanie Boga i odwagi życia według słowa Bożego.