XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021 r.

 1. Ostatnia niedziela wakacyjna. Od następnej niedzieli wracamy do porządku przed wakacyjnego, czyli Msza św. o godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.

 

 1. W środę rozpoczęcie roku szkolnego. Na godz. 8.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38. Na godz. 10.00 zapraszamy młodzież z IX LO im. M. Kopernika. Ogólne rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Wtedy również pobłogosławienie tornistrów i uczniów, szczególnie pierwszoklasistów.  Będziemy modlić się o szczęśliwy rok szkolny, o potrzebne dary Ducha Świętego dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.

 

 1. Informujemy również rodziców, że w szkole podstawowej im. Bolesława Chrobrego oraz w Liceum im. Jana III Sobieskiego na ul. Paśnikowskiego, zarząd szkoły ograniczył lekcje religii. Usunięto także naukę religii z Przedszkola Król Maciuś Pierwszy, należącego do tego samego kompleksu edukacyjnego.

 

 1. Na stronie internetowej naszej parafii  jest wzór oświadczenia, które rodzice mają prawo złożyć w szkole, w celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia.

 

 1. Od tego roku szkolnego, wprowadzamy w naszej parafii 3 letni okres przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie parafialne będzie trwało w klasie VI, VII i VIII. Dlatego od jutra przez cały wrzesień, będą trwały zapisy młodzieży klas VI i VII. Dotyczy to młodzieży z naszej parafii. Spotkanie dla rodziców wyjaśniające i organizacyjne będzie na początku października. Kandydaci do bierzmowania, którzy są obecnie w klasie VIII, a którzy rozpoczęli już przygotowanie przed wakacjami, idą według starego porządku. Dla nich pierwsze spotkanie w czwartek 2 września, o godz. 18.45.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

–  I  czwartek – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą  dziękczynno-błagalną o nowe powołania kapłańskie i zakonne – adoracja od godziny 15.00 w dużym kościele. 

–  I  piątek – Zapraszamy dzieci na spowiedź od godziny 16.00. Następnie  Msza św. dla dzieci o 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

 – I sobota miesiąca – zapraszamy na Mszę św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00 następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i medytacja  pierwszo – sobotnia.

 

 1. P ielgrzymka do Wąwolnicy wyrusza w sobotę 4 września po Mszy porannej ok. godz. 7.30. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii, na furcie lub w kancelarii. Szczegółowy program uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej na plakacie przed kościołem.
 2. Jeszcze są miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i w Karkonosze.
 3. W przyszłą niedzielę, z racji na I niedzielę m-ca, zapraszamy Członków Żywego Różańca na spotkanie modlitewne. Spotkanie w dużym kościele o godz. 15.00.
 4. W przyszłą niedzielę wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Lublinie będą przed kościołem kwestować na pomoc osobom bezdomnym i wychodzącym z bezdomności.
 5. Piotr Wrotniak, delegat naszej misji w Gabonie, przesyła serdeczne podziękowania i informuje, że podczas zbiórki w ostatnią niedzielę na kaplicę św. Józefa w Ntum w Gabonie, zebrał 19 856 zł, 11 euro i 1 dolar. W jego i swoim imieniu dziękujemy za Waszą hojność.
 6. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna już będzie również w piątki od 17 do 19.00. W POCZYTAJCE do nabycia książki do nauki religii, i nie tylko. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela temat numeru: Trudne powroty. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Czy Jezus chodził do szkoły? 
 7. Debiutancka komedia parafialnego Laboratorium Teatralnego „Człowiek, który sprzedał Wieżę Eiffla” – o małżeństwie, miłości i pieniądzach dzisiaj w amfiteatrze o godz. 19.15. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 8. Akcja „Makulatura na misje” w tym tygodniu. Kontener już jest. Będzie do piątku po południu.
 9. Dziękujemy za każdą ofiarę składaną na utrzymanie kościoła i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w kształtowaniu swego umysłu i serca. Wszystkim Nauczycielom życzymy zdrowia, sił i mądrości do kształtowania młodego pokolenia, a Wam Kochani Parafianie i Przyjaciele życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i odwagi świadczenia o Chrystusie.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Roman Zdzisław Rogala z ul. Skrzetuskiego, Helena Toruń-Kowalewska z ul. Leonarda, Ryszard Michniuk z ul. Farmaceutycznej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..