XXI Niedziela Zwykła - 22.08.2021 r.

  1. Msza św. wotywna o św. o. Pio jutro o godz. 18.00. Intencje na tę Mszę św. za wstawiennictwem św. o. Pio można składać w zakrystii. 
  2. W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek Mszy św. tego dnia zwyczajny.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godziny 15.00 w dużym kościele. Zapraszamy chociaż na kilka / kilkanaście minut, aby się wyciszyć i pobyć na modlitwie przed Panem.
  4. Spotkanie dla młodzieży Golgota Młodych pod hasłem „Odrzucony Kamień” odbędzie się w Serpelicach w dn. 26 – 30 sierpnia. Wszystkie informacje dla zainteresowanych na stronie Golgoty Młodych. Zapisy młodzieży na przejazd do Serpelic jeszcze dziś i jutro na furcie klasztornej. Koszt przejazdu tam i z powrotem 70 zł. Zachęcamy ludzi młodych do wyruszenia na to wydarzenie organizowane specjalnie dla nich.
  5. Pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy z Poczekajki w sobotę 4 września ok. godz. 7.30, po Mszy porannej. Wymagane są zapisy z podaniem nazwiska i daty urodzenia. Zapisy od dzisiaj do 1 września na furcie klasztornej, w zakrystii lub w kancelarii. W miarę możliwości prosimy przy zapisie o opłatę w wysokości 10 zł na ubezpieczenie pielgrzymki i złożenie ofiary na sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Jeśli ktoś chce wracać autokarem, to prosimy również o zgłoszenie tego przy zapisie i opłatę 10 zł.
  6. Debiutancka komedia kryminalna parafialnego Laboratorium Teatralnego, zatytułowana „Człowiek, który sprzedał Wieżę Eiffla” – o małżeństwie, miłości i pieniądzach – z dużą dawką humoru i szczyptą refleksji, będzie wystawiona w amfiteatrze na Poczekajce dwa razy: 28 i 29 sierpnia o godzinie 19:15. Wstęp wolny. Zapraszamy!  
  7. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Czy wiemy, czym jest oddanie? A w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Bóg wymyślił rodzinę. W POCZYTAJCE można również nabyć podręczniki do nauki religii w szkołach.
  8. Jako parafia nie organizujemy wyjazdu na beatyfikację Prymasa Kard. Wyszyńskiego, z powodu ustalonych ograniczeń w liturgii Mszy św. Zachęcamy jednak do duchowego przygotowania się do beatyfikacji oraz pisania do Zwiastuna świadectw z osobistych spotkań w swoim życiu Prymasa Tysiąclecia.
  9. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
  10. Na ostatni tydzień wakacji, życzymy Wam wszystkim duchowego zapału wiary i nowych sił oraz wytrwałości w czynieniu dobra. Niech Matka Boża, Patronka naszej Parafii i św. Józef wspierają Was we wszystkich waszych potrzebach i wypraszają błogosławieństwo u Jezusa.