UROCZYTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP - 15.08.2021 r.

 1. W drugą niedzielę sierpnia, czyli dzisiaj, w kościołach diecezji lubelskiej, ofiary składane na tacę są przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Caritas diecezji lubelskiej. Dziękujemy więc w imieniu Caritas za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które zostaną przekazana na te cele.

 

 1. Wszystkim pielgrzymom, uczestniczącym w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę pod hasłem Eucharystia prawdziwe Życie dziękujemy za ich modlitwę i poświęcenie. Dziękujemy naszym duszpasterzom: br. Piotrowi Krawczykowi, br. Andrzejowi Derdziukowi, wszystkim Braciom i Siostrom pielgrzymującym do Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Funduszu Idę z Tobą. Na ręce pani Asi Kontnik dziękujemy bardzo serdecznie ekipie technicznej i gospodarczej, czyli tzw. kuchni pielgrzymkowej za ich niocenioną posługę wobec pielgrzymów. Niech dobry Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.  

 

 1. Nowenna do św. Franciszka w każdy wtorek o godz. 18.00. Prośby oraz dziękczynienia na nowennę można składać w zakrystii.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godziny 15.00 w dużym kościele. Zapraszamy chociaż na kilka / kilkanaście minut, aby się wyciszyć i pobyć na modlitwie przed Panem w uwielbieniu.

 

 1. Spotkanie dla młodzieży Golgota Młodych pod hasłem „Odrzucony Kamień” odbędzie się w tym roku tradycyjnie w Serpelicach w dn. 26 – 30 sierpnia. Wszystkie informacje dla zainteresowanych na stronie Golgoty Młodych. Zapisy młodzieży na wyjazd z Poczekajki na furcie klasztornej do 23 sierpnia. Przejazd tam i z powrotem 70 zł.

 

 1. Pielgrzymka autokarowa do św. Józefa w Kaliszu, następnie szlakiem miast piastowskich i w Karkonosze w dn. 04 – 11 września. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy!

 

 1. W sobotę 4 września wyruszy również z Poczekajki piesza pielgrzymka do Wąwolnicy. Szczegóły podamy za tydzień.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Bóg objawił się w Auschwitz. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Kierunek NIEBO! W związku z wrześniową beatyfikacją Prymasa Polski Kard. Stefana Wyszyńskiego, zachęcamy również do pisania do Zwiastuna osobistych świadectw spotkania w swoim życiu Prymasa.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć br. Piotra Wrotniaka z Delegatury misyjnej w Gabonie. Będzie dzielił się z nami świadectwem pracy na misjach, a także będzie możliwość wsparcia naszej misji w Gabonie.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół i klasztor. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w Waszym życiu, abyście mieli odwagę wybierać Jego słowo i Jego wolę. Polecamy Was wszystkich, Waszych bliskich, także gości przebywających na urlopach, wstawiennictwu Maryi, Królowej nieba i ziemi.   

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu nikt nie został zgłoszony, że odszedł do wieczności. Ale polećmy Bożemu miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…